Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно порядка зачисления акцизного налога в 2015 году

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.04.2015 № 2549
Дата рассмотрения: 03.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо порядку зарахування акцизного податку у 2015 році"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року N 79-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" було здійснено перерозподіл дохідних джерел місцевих бюджетів. Внаслідок таких змін виникла ситуація, коли обсяг надходжень податків, зборів (обов'язкових платежів) не забезпечує потребу в коштах для утримання органів місцевого самоврядування, а також для фінансування першочергових видатків на дороги комунальної власності, благоустрій населених пунктів та природоохоронні заходи.

Згідно із змінами до Бюджетного кодексу України новим джерелом доходів загального фонду місцевих бюджетів є акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, який у повному обсязі зараховується до міських, селищних, сільських бюджетів. Однак вказаний податок акумулюватиметься переважним чином у містах та селищах з наявною мережею об'єктів роздрібної торгівлі підакцизними товарами та автозаправних станцій, що призведе до непропорційного наповнення бюджетів.

З метою забезпечення виконання органами місцевого самоврядування належних повноважень на період об'єднання їх територіальних громад у поточному році необхідно внести пропоновані зміни до Бюджетного кодексу України.

2. Мета і завдання законопроекту

Метою законопроекту є врегулювання бюджетних правовідносин шляхом справедливого розподілу доходів між бюджетами, що надходять від акцизного податку.

Проект Закону спрямований на забезпечення можливості виконання органами місцевого самоврядування своїх повноважень у вирішенні питань соціально-економічного розвитку територій.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується до 31 грудня 2015 року здійснювати зарахування 60 відсотків акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до загального фонду обласних бюджетів. У зв'язку з цим розділ VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України необхідно доповнити пунктом 28.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Нормативно-правові акти, що регулюють зазначені відносини: Конституція України, Бюджетний кодекс України.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових витрат з державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття цього законопроекту позитивно вплине на соціально-економічний розвиток регіонів, оскільки надасть можливість обласним радам розподілити кошти по адміністративно-територіальним одиницям згідно наявних потреб.

 

Народний депутат України

В. Балога

Опрос