Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно расходов на восстановление жилища населения, поврежденного (разрушенного) вследствие проведения антитеррористической операции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.08.2015 № 2537а
Дата рассмотрения: 28.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо видатків на відновлення житла населення, пошкодженого (зруйнованого) внаслідок проведення антитерористичної операції)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення (будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію) інфраструктури у Донецькій та Луганській областях у сумі 291,6 мільйонів гривень.

Згідно з Порядком та умовами надання вказаної субвенції, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. N 250, субвенція спрямовується на реалізацію таких проектів і заходів у населених пунктах Донецької та Луганської областей, що постраждали внаслідок проведення антитерористичної операції і на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі:

1) нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, проектні та вишукувальні роботи - на об'єктах соціальної і дорожньо-транспортної інфраструктури, житлово-комунального господарства комунальної власності, які необхідно відновити для життєзабезпечення населених пунктів, що постраждали внаслідок проведення антитерористичної операції;

2) реконструкція, капітальний ремонт, проектні та вишукувальні роботи - на об'єктах житлового фонду комунальної власності, що зазнали пошкодження внаслідок проведення антитерористичної операції;

3) реконструкція, капітальний ремонт, проектні та вишукувальні роботи - на об'єктах комунальної власності, які можливо використати для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб;

4) проектні та вишукувальні роботи - на об'єктах, що фінансуватимуться за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, крім тих, що проводяться на об'єктах приватної власності.

Таким чином, Порядком та умовами надання субвенції не передбачено надання коштів на відновлення квартир і будинків, що перебувають у власності громадян.

Така ситуація є не неприпустимою з огляду на наступне.

Як приклад, сьогодні можна навести ситуацію у місті Слов'янську Донецької області, який найбільше постраждав від зіткнень та перейшов під контроль української влади ще у липні 2014 року.

Ще у минулому році місцевою владою проведено інвентаризацію ушкоджених будівель і споруд, серед яких більше 5 тис. будинків і квартир - потребують ремонту; майже 1,5 тис. - вимагають капітального ремонту; 194 - зруйновані повністю.

Але, нажаль, питання відшкодування збитків населенню на сьогодні не вирішене. Субвенція передбачає лише відновлення об'єктів державної та комунальної власності.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Цілі і завдання законопроекту - створення умов для можливості фінансування видатків на відновлення пошкоджених і зруйнованих об'єктів житлового фонду, що перебуває у власності громадян.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом акта пропонується:

1. Збільшити на 250 млн. грн. доходи державного бюджету за рахунок перевиконання його доходної частини з надходження податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).

Так, згідно звіту Державної казначейської служби України про виконання Державного бюджету України за січень - липень 2015 року за вказаний період доходи державного бюджету перевищили його планові показники на 20,5 млрд. грн. Зокрема, надходження податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) перевищили плановий показник більше ніж на 6 млрд. грн.

2. Змінити назву субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення (будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію) інфраструктури у Донецькій та Луганській областях доповнивши її словами "у тому числі житла, що перебуває у приватній власності". Це гарантуватиме відновлення житлового фонду, власником якого є населення.

3. На 250 млн. грн. пропонується збільшити видатки за вказаною субвенцією.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, яких торкається законопроект, регулюються Бюджетним кодексом України, Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. N 250 "Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення (будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію) інфраструктури у Донецькій та Луганській областях".

Реалізація законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Пропонується передбачити додаткове виділення із Державного бюджету України 250 млн. грн. на відновлення житла населення, пошкодженого (зруйнованого) внаслідок проведення антитерористичної операції за рахунок перевиконання його доходної частини з надходження податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту вирішить проблемне питання із відновленням пошкоджених і зруйнованих об'єктів житлового фонду, що перебуває у власності громадян, шляхом забезпечення фінансування відновлювальних робіт із державного бюджету України.

 

Народний депутат України 

Н. Ю. Королевська

Опрос