Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О гуманитарной помощи" (относительно оперативности принятия решений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.04.2015 № 2532
Дата рассмотрения: 02.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про гуманітарну допомогу" (щодо оперативності прийняття рішень)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Гуманітарна допомога відіграє вагому роль у благополуччі соціально незахищених верств населення країни - інвалідів, дітей-сиріт, одиноких пристарілих, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших. Благодійні організації, на адресу яких надходить гуманітарна допомога, розповсюджують її серед нужденних, виконуючи при цьому важливу соціальну функцію.

Особливого значення отримання та розподіл гуманітарної допомоги набувають сьогодні, зважаючи на складну ситуацію на Сході України, а також велику кількість внутрішньо переселених осіб, які вкрай її потребують.

Для забезпечення оперативності у прийнятті рішень про визнання вантажів гуманітарною допомогою з урахуванням потреб населення конкретних регіонів, з метою виконання завдань, передбачених реформою місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, пропонується передати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям частину функцій щодо визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 3 тонн та легкових автомобілів для забезпечення ними інвалідів. Також місцевим органам виконавчої влади передаються повноваження щодо контролю за отриманням, збереженням та складуванням гуманітарної допомоги.

Конкретизується поняття дати виготовлення легкових автомобілів, які можуть бути визнані гуманітарною допомогою. Так, за основу береться дата першої реєстрації, вказана у технічному паспорті на автомобіль.

Цим законопроектом також установлюється обов'язковість першочергового та безкоштовного проведення санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю, а також уточнюються види контролю відповідно до положень статті 319 Митного кодексу України.

Крім того, враховуючи складну ситуацію на Сході України, велику кількість внутрішньо переміщених осіб, які вкрай потребують гуманітарної допомоги, а також пропозиції центральних органів виконавчої влади та Національного банку України, за погодженням з якими приймається рішення про визнання гуманітарною допомогою, пропонується виключити норму встановлення обсягів отримання гуманітарної допомоги.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект акта розроблений з метою забезпечення оперативності прийняття рішень на місцях, що має на меті виконання завдань, передбачених реформою місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

3. Правові аспекти

Відносини у зазначеній сфері правового регулювання визначаються Конституцією України, Законом України "Про гуманітарну допомогу".

Реалізація положень законопроекту після його прийняття потребує внесення змін до підзаконного нормативно-правового акта.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту акта не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень Державною фіскальною службою; із зауваженнями, які враховано, - Міністерством юстиції; із зауваженнями, які не враховано, - Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством фінансів.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, що містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери та не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців, організацій інвалідів.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не відноситься до регуляторних актів.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Проект акта не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Реалізація положень проекту акта дасть можливість привести окремі норми Закону України "Про гуманітарну допомогу" у відповідність до норм чинного законодавства, а також забезпечити оперативність прийняття рішень про визнання гуманітарною допомогою та виконання завдань, передбачених реформою місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, зокрема шляхом передачі частини функцій визнання гуманітарною допомогою від Мінсоцполітики на місцевий рівень - місцевим органам виконавчої влади.

 

Міністр
соціальної політики України

П. Розенко

Опрос