Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 143 Закона Украины "Об Уставе внутренней службы Вооруженных Сил Украины"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.04.2015 № 2531
Дата рассмотрения: 02.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 143 Закону України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 143 Закону України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" розроблено Міністерством оборони України на виконання пункту 2 доручення Кабінету Міністрів України від 01 грудня 2014 року N 43758/1/1-14 до резолюції Президента України від 26 листопада 2014 року N 134/58031-01.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою схвалення проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 143 Закону України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" є посилення контролю за витоком інформації, зокрема з районів проведення антитерористичної операції, протидія технічним розвідкам, забезпечення належного рівня захищеності інформації, що циркулює в мережах систем зв'язку силових структур та правоохоронних органів держави, шляхом впорядкування використання мобільних телефонів та інших засобів мобільного зв'язку та передачі інформації військовослужбовців у мирний час, у районах проведення антитерористичної операції, а також в умовах надзвичайного стану чи під час дії особливого періоду на територіях, де ведуться бойові дії.

3. Правові аспекти

У відповідній сфері суспільних відносин діють:

Закон України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" (зі змінами);

Закон України "Про оборону України";

Закон України "Про боротьбу з тероризмом";

Закон України "Про правовий режим воєнного стану";

Закон України "Про Збройні Сили України";

Реалізація акта не потребує внесення змін до чинних чи розроблення нових актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не передбачає додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України, Управлінням Державної охорони України, Міністерством внутрішніх справ України, Адміністрацією Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України, Адміністрацією Державної прикордонної служби України.

Проект Закону погоджено без зауважень за вмовчанням Міністерством інфраструктури України відповідно до параграфа 39 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. N 950 (зі змінами).

Пропозиції Генеральної прокуратури України враховані, доопрацьований проект Закону погоджений Генеральною прокуратурою України.

Міністерством юстиції України проведено правову експертизу проекту Закону, відповідно до якої проект Закону погоджений без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць та не впливає на регіональний розвиток.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, що мають ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці.

Проект Закону не стосується ринку праці.

11. Прогноз результатів

Реалізація Закону України "Про внесення зміни до статті 143 Закону України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" сприятиме підвищенню рівня захищеності інформації, що циркулює в мережах систем зв'язку силових структур та правоохоронних органів держави, забезпечення живучості та функціонування систем управління силових структур та правоохоронних органів держави в цілому, унеможливлення прослуховування засобів мобільного зв'язку військовослужбовців радіорозвідкою противника та визначення їх координат.

 

Міністр оборони України
генерал-полковник

С. Т. Полторак

Опрос