Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О столице Украины - городе-герое Киеве" относительно восстановления районных советов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.04.2015 № 2529-1
Дата рассмотрения: 20.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" щодо відновлення районних рад"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" щодо порядку утворення районних рад", прийнятим 7 вересня 2010 року, було створено передумови для скасування районних у місті Києві рад. Рішенням Київської міської ради від 9 вересня 2010 року районні ради було ліквідовано.

Внаслідок прийняття зазначених вище рішень уся повнота влади у Києві зосередилася в межах Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації, що потягло за собою неефективне вирішення проблем столиці.

Статтю 140 Конституції України передбачено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Проте кияни цього конституційного права на даний час позбавлені.

У зв'язку з наведеним вище є необхідність у відновленні районних рад у місті Києві і, відповідно, прийнятті Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" щодо відновлення районних рад".

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою забезпечення права киян на місцеве самоврядування та, як наслідок, більш ефективного вирішення проблем столиці.

Завданням законопроекту є створення законодавчих передумов для відновлення районних у місті Києві рад.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" якими відновити обов'язкове функціонування районних в місті Києві рад, порядок їх формування, призначення голів та їх заступників.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються правовідносини у сфері здійснення місцевого самоврядування в місті Києві.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є закони України "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Внесення відповідних змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" забезпечить право киян на місцеве самоврядування, а також сприятиме ефективному вирішенню проблем столиці.

 

Народні депутати України:

Левченко Ю. В. (п. N 421)

Сташук В. Ф.

Ємець Л. О.

Опрос