Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 178 Кодекса законов о труде Украины (относительно сокращения рабочего времени для беременных женщин и женщин, имеющих детей в возрасте до трех лет)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.08.2015 № 2523а
Дата рассмотрения: 25.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 178 Кодексу законів про працю України (щодо скорочення робочого часу для вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Необхідність прийняття законопроекту зумовлена незадовільним рівнем здоров'я та соціального захисту вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років. У рішенні спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН з питання "Жінки у 2000 р.: рівність, розвиток і мир у XXI ст." пріоритетним напрямком покращення становища жінок визнано охорону їх здоров'я, що кваліфікується важливим стратегічним і невідкладним завданням кожної країни світу. У статті 24 Конституції України закріплені права жінок на умови, які дають їм можливість поєднувати працю з материнством, правовий захист, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг жінкам і матерям.

На сьогодні в Україні існує проблема незадовільного стану здоров'я дітей, який безпосередньо залежить від здоров'я матері, адже кожна друга вагітна жінка має захворювання (хвороби серця, нирок, судин). Також на рівень захворюваності новонароджених мають суттєвий вплив негативні матеріально-побутові умови та умови праці (щоденна фізична та психічна перевтома жінки, емоційна напруга).

Враховуючи вищевикладене, пропонується доповнити статтю 178 Кодексу законів про працю України частиною першою, де передбачається, що жінкам, які стали на облік по вагітності, а також жінкам, які мають дітей віком до трьох років, встановлюється скорочена тривалість робочого часу - не більше 36 годин на тиждень із збереженням середньої заробітної плати.

2. Мета та завдання проекту Закону

Законопроект розроблено з метою соціального захисту вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років. Завданнями законопроекту є забезпечення умов для материнства, народження і розвитку здорової дитини.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується доповнити статтю 178 Кодексу законів про працю України частиною першою, де передбачається, що жінкам, які стали на облік по вагітності, а також жінкам, які мають дітей віком до трьох років, встановлюється скорочена тривалість робочого часу - не більше 36 годин на тиждень із збереженням середньої заробітної плати.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Правовідносини, які пропонується врегулювати цим законопроектом, на сьогодні регулюються Конституцією України, Основами законодавства України про охорону здоров'я та Кодексом законів про працю України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету у 2015 р. та в подальшому.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме забезпеченню належного соціального захисту вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос