Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно объектов агропромышленного комплекса

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.08.2015 № 2519а
Дата рассмотрения: 21.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо об'єктів агропромислового комплексу"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Законопроект розроблено на виконання підпункту 1 пункту 3 протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 05.06.2015 N 62.

Законом України від 13.01.2012 N 4336 "Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012 - 2014 роки" внесено зміни до критеріїв віднесення об'єктів державної власності до таких, що мають загальнодержавне значення та не підлягають приватизації.

Законопроектом пропонується виключити 374 об'єкти агропромислового комплексу (підприємства спиртової галузі, хлібопродуктів та підприємства Укрфітотерапії), з яких 116 об'єктів ліквідовано (припинено) та 78 - реорганізовано, 180 - не відповідають критеріям визначеним статтею 5 Закону України "Про приватизацію державного майна".

Виключення з Переліку таких підприємств не означає виведення з державної власності їх майна, але дозволить забезпечити підвищення якості менеджменту, проведення реструктуризації підприємств, концентрацію профільних активів, залучення інвесторів та ділових партнерів.

Також законопроектом встановлюється тимчасовий захист підприємств, що виключаються з додатків до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", від позаприватизаційних процедур відчуження їх майна, зокрема в процедурах банкрутства. Так, законопроектом передбачено зупинення провадження у справах про банкрутство зазначених підприємств, а також запроваджується мораторій на порушення провадження у справах про їх банкрутство протягом трьох років. При цьому слід зазначити, що такі норми не розповсюджуються на об'єкти права державної власності, що ліквідуються за рішенням власника. Запропоновані обмеження нададуть змогу уповноваженим органам управління вжити необхідних заходів для стабілізації фінансово-економічного стану підприємств.

З метою забезпечення безпеки держави законопроектом передбачається доповнення Закону України "Про приватизацію державного майна" нормами, якими передбачено, що не можуть бути покупцями фізичні та юридичні особи держави, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором та фізичні і юридичні особи, які включені до Переліку осіб, пов'язаних з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції та, в разі відчуження у будь-який спосіб їм об'єктів приватизації, ці об'єкти повертаються у державну власність без компенсації.

2. Мета і шляхи її досягнення

Головною метою законопроекту є запровадження конкурентної процедури продажу майна підприємств; захист підприємств, що виключаються з Переліку, від позаприватизаційних процедур ліквідації та відчуження їх майна, зокрема в процедурах банкрутства.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Господарський кодекс України, закони України "Про приватизацію державного майна", "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Законопроект не стосується прав та обов'язків громадян.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребує додаткових витрат з державного бюджету та сприятиме надходженню коштів до Державного бюджету від приватизації об'єктів державної власності, що втратили ознаки загальнодержавного значення.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено Мінагрополітики та Фондом державного майна без зауважень, Мінфіном із зауваженнями, які враховано, та Мін'юстом із зауваженнями, які враховано частково.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць і не вимагає погодження з місцевими органами виконавчої влади.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, що містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза законопроекту не проводилася.

Громадське обговорення

Законопроект не потребує проведення консультацій з громадськістю.

8. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери та не вимагає погодження з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

9. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація законопроекту не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту сприятиме захисту майнових прав держави та упорядкуванню Переліку, а також врегулюванню питань, які можуть виникнути у зв'язку із зняттям заборони на приватизацію підприємств, у тому числі таких, що знаходяться на різних стадіях банкрутства.

 

Міністр економічного
розвитку і торгівлі України

А. Абромавичус

Опрос