Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Счетной палате" (относительно контроля за поступлением средств в Государственный бюджет Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.04.2015 № 2515
Дата рассмотрения: 02.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Рахункову палату"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Відповідно до статті 98 Конституції України Рахункова палата здійснює контроль від імені Верховної Ради України за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням.

У зв'язку з цим пропонується внести зміни до Закону України "Про Рахункову палату" щодо розширення повноважень Рахункової палати в частині здійснення контролю за надходженням коштів до Державного бюджету України, що дасть змогу забезпечити контроль за виконанням Державного бюджету України в повному обсязі, а також можливість отримання Україною кредитної допомоги від Світового банку у сумі 500 млн дол. США та Уряду Японії у сумі 300 млн дол. США.

2. Цілі та завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою визначення в Законі України "Про Рахункову палату" повноважень Рахункової палати щодо контролю за надходженнями до Державного бюджету України згідно з положеннями статті 98 Конституції України.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається закріпити в Законі України "Про Рахункову палату" повноваження Рахункової палати стосовно здійснення контролю за надходженням коштів до Державного бюджету України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правові відносини у даній сфері регулюються Конституцією України, Бюджетним кодексом України, Законом України "Про Рахункову палату".

Законопроект не містить положень, які скасовують чи обмежують права і свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту забезпечить реалізацію положень статті 98 Конституції України, надасть змогу забезпечити право суспільства на отримання об'єктивної інформації щодо повноти і своєчасності надходження коштів до Державного бюджету України.

 

Народні депутати України

С. І. Кубів (посв. 123)

І. І. Крулько (посв. 216)

Опрос