Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Налоговый кодекс Украины (относительно частных исполнителей)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.08.2015 № 2508а
Дата рассмотрения: 14.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до Податкового кодексу України"

1. Обгрунтування необхідності прийняття законопроекту

На виконання Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 - 2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 20 травня 2015 року N 276, Радою з питань судової реформи (далі - Рада) як консультативно-дорадчим органом при Президентові України з метою комплексного реформування сфери виконання судових рішень і рішень інших органів, на підставі представленого Президенту України пакету законопроектів щодо реформування системи примусового виконання судових рішень і рішень інших органів, пропозицій та проектів експертів відповідної робочої групи Ради, народних депутатів України та представників Міністерства юстиції України розроблено та схвалено проекти Законів України "Про виконавче провадження" та "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

Для забезпечення своєчасного, повного і неупередженого виконання рішень, примусове виконання яких передбачено законом, створення професійного корпусу осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів, запропоновано упровадити змішану систему виконання рішень, шляхом модернізації служби державних виконавців, а також запровадження інституту приватних виконавців.

Для усебічного визначення правового статусу інституту приватних виконавців, який є новелою у законодавстві України, зокрема, в частині закріплення податкового статусу вказаної категорії платників податків пропонується внести зміни до Податкового кодексу України.

2. Мета законопроекту

Законопроект розроблено з метою правового регулювання у Податковому кодексі України нової категорії платників податків, які здійснюють незалежну професійну діяльність, - приватних виконавців задля вирішення на законодавчому рівні питань їх оподаткування.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України для розширення переліку суб'єктів оподаткування, які здійснюють незалежну професійну діяльність, новою категорією - приватними виконавцями.

Зокрема, незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Дані зміни зумовлені необхідністю правового закріплення категорії приватних виконавців як самозайнятих осіб - платників податку, які провадять незалежну професійну діяльність.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правові відносини у цій сфері регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України, законами України "Про виконавче провадження" і "Про державну виконавчу службу".

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація положень цього законопроекту не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Впровадження передбачених законопроектом змін забезпечить належне адміністрування оподаткування приватних виконавців і створить умови для здійснення ними професійної діяльності.

Прийняття законопроекту разом із проектами законів України "Про виконавче провадження" та "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" спрямоване на забезпечення якісного та швидкого виконання судових рішень і рішень інших органів у відповідності з європейськими стандартами, закладає основу для досягнення справедливого балансу інтересів між захистом прав стягувачів і боржників, спрямоване на підвищення рівня довіри суспільства до системи примусового виконання рішень.

 

Заступник Глави Адміністрації 
Президента України

О. Філатов

Опрос