Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно туристического сбора)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.08.2015 № 2502а
Дата рассмотрения: 13.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо туристичного збору)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо туристичного збору" зумовлено недостатнім фінансуванням заходів, направлених на розвиток туристичної та курортно-рекреаційної сфери країни, зокрема і щодо фінансування проектів з розвитку певних територій.

У той же час на заходи з розвитку туристичної галузі, внесок якої за даними Звіту World Travel and Tourism Council навіть у кризовий для неї 2014 рік становив понад 7 % від ВВП України, а число зайнятих у галузі перевищує 1 млн. осіб, на протязі кількох років не передбачається жодного фінансування з державного бюджету, у тому числі й заходів, направлених на просування національного туристичного продукту на світовому ринку та підтримку його конкурентоспроможності.

При цьому кошти, які надходять до місцевих бюджетів від туристичного збору, зараховуються до загального фонду місцевого бюджету і, як правило, у подальшому не спрямовуються на підтримку розвитку місцевої туристичної інфраструктури, створення умов для поліпшення якості туристичних послуг, поширення соціальної реклами туризму та інших заходів, які можуть сприяти збільшенню потоку туристів до цієї місцевості, що, у свою чергу, призведе до збільшення надходжень до бюджету.

Крім того, на сьогодні відсутні законодавчі підстави для формування цільових джерел фінансування заходів стимулювання розвитку туризму в Україні, зокрема в окремих її регіонах.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо туристичного збору" (далі - проект Закону) має на меті встановити цільове спрямування коштів туристичного збору.

Проект Закону вирішує такі питання:

1) чітко встановлює фінансування яких заходів може здійснюватись за рахунок коштів туристичного збору (зміни до статті 268.1).

2) незначно розширює базу оподаткування (зміни до статті 268.2.2).

Метою прийняття проекту Закону є активізація розвитку сервісної інфраструктури на місцях, створення місцевого туристичного продукту та його просування на міжнародний та внутрішній ринки завдяки цільовому використанню коштів, які надходять до місцевого бюджету від туристичного збору.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

- Бюджетний кодекс України;

- Податковий кодекс України;

- Закон України "Про туризм";

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребуватиме бюджетного фінансування, а сприятиме лише перенаправленню певних коштів місцевих бюджетів на розвиток територій відповідних територіальних громад.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону потребує погодження Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством фінансів України, а також потребує проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

У проекті Закону є положення, що стосуються питань розвитку регіонів України.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект Закону не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю, оскільки розроблявся за її активної участі.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним.

101. Вплив реалізації Закону на ринок праці

Реалізація Закону не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Впровадження норм проекту Закону направлено на розвиток туристичної галузі України шляхом активізації створення якісного національного туристичного продукту та підвищення його конкурентоспроможності на міжнародному ринку, що базується на сталому територіальному розвитку всіх регіонів через створення сприятливих для туризму сервісних, соціальних та екологічно безпечних умов.

 

Народний депутат України Романова А. А.

Народний депутат України Силантьєв Д. О.

Народний депутат України Петренко О. М.

Народний депутат України Спориш І. Д.

Опрос