Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 2 Закона Украины "О компенсации гражданам потери части доходов в связи с нарушением сроков их выплаты"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.08.2015 № 2500а
Дата рассмотрения: 12.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" (далі - проект Закону) розроблений на виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України - Міністра культури України В. Кириленка від 04.02.2015 N 48986/1/1-14 до листа Мін'юсту України від 30.12.2014 N 7.2-9/457 щодо Висновку антикорупційної експертизи Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону розроблено з метою усунення корупціогенного фактора, що міститься в частині другій статті 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" щодо переліку грошових доходів громадян, які підлягають компенсації у випадку порушення встановлених строків їх виплати.

Пропонується встановити чіткий перелік грошових доходів громадян, за порушення строків виплати яких, проводиться їх компенсація, а саме: пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інші доплати до пенсії, встановлені законодавством); соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення); сума індексації грошових доходів громадян.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими актами у цій сфері правового регулювання є:

закони України "Про засади запобігання і протидії корупції", "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати", постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 N 159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати", наказ Мін'юсту від 23.06.2010 N 1380/5 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо проведення експертизи проектів нормативно-правових актів на наявність корупціогенних норм", наказ Мін'юсту від 18.03.2015 N 383/5 "Деякі питання проведення антикорупційної експертизи" (зареєстровано в Мін'юсті 19.03.2015 за N 303/26748).

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджений без зауважень з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі; із зауваженнями, які враховано, - з Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, що містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, що можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону погоджений без зауважень СПО об'єднань профспілок та СПО сторони роботодавців на національному рівні. Проект акта не стосується прав інвалідів, - всеукраїнських громадських організацій інвалідів, їх спілок.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці.

Проект Закону не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону передбачає уточнення переліку грошових доходів, які підлягають компенсації, що сприятиме усуненню корупціогенного фактора у статті 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".

 

Міністр соціальної
політики України 

П. Розенко

Опрос