Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины в связи с принятием Закона Украины "О предупреждении коррупции"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.08.2015 № 2495а
Дата рассмотрения: 10.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції" (далі - проект Закону) розроблено Міністерством юстиції на виконання підпункту 2 пункту 6 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції" та на виконання доручення Прем'єр-міністра України Яценюка А. П. від 28 листопада 2014 року N 40227/1/1-14.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону підготовлено з метою приведення положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс) у відповідність до Закону України "Про запобігання корупції".

Запропоновані проектом Закону зміни спрямовані на приведення понятійного апарату Кодексу у відповідність до Закону України "Про запобігання корупції", уніфікацію їх норм та усунення дублювання з положеннями, визначеними цим Законом.

3. Правові аспекти

На сьогодні положеннями Кодексу визначено правові засади прийняття та проходження служби в контролюючих органах та податковій міліції.

Проте положення статті 342 Кодексу не містять чіткої вимоги щодо проведення спеціальної перевірки у випадках та порядку, встановлених Законом України "Про запобігання корупції", при прийнятті на службу до контролюючих органів, а також не передбачають необхідності здійснювати повідомлення про працюючих близьких осіб керівництву контролюючого органу.

Поряд з цим з метою уніфікації норм Кодексу із Законом України "Про запобігання корупції" пропонується виключити з положень статей 354 і 355 Кодексу норми, які стосуються захисту викривачів корупції та врегулювання конфлікту інтересів.

Також передбачається уніфікувати термінологію Кодексу з понятійним апаратом Закону України "Про запобігання корупції".

Такий підхід дасть змогу визначити Законом України "Про запобігання корупції" єдиний підхід та порядок застосування антикорупційних механізмів.

Проект Закону відповідає Конституції України та іншим актам вищої юридичної сили, узгоджується з актами такої самої юридичної сили, не належить до сфери правового регулювання Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, пріоритетних сфер адаптації законодавства України до acquis communautaire, не потребує проведення гендерно-правової експертизи.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових фінансових витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством внутрішніх справ України та Службою безпеки України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У положеннях проекту Закону відсутні правила і процедури, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які мають ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не відноситься до регуляторних актів.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту Закону не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону дасть змогу привести Кодекс у відповідність із Законом України "Про запобігання корупції", що забезпечить єдиний підхід до реалізації його положень.

 

Міністр 

П. Петренко

Опрос