Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно освобождения от налога на недвижимое имущество социально незащищенных слоев населения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.03.2015 № 2491
Дата рассмотрения: 30.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від податку на нерухоме майно соціально незахищених верств населення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Зростання цін на товари першої необхідності та житлово-комунальні послуги на протязі останніх двох років, поставило більшість населення України на межу виживання. До цього також слід додатки запровадження нових податків, що призводить до неспроможності громадян задовольнити власні життєво необхідні потреби

Так, нещодавно прийнятим Податковим кодексом України встановлено податок на нерухоме майно(житлову та/або нежитлову нерухомість). Проте є такі категорії громадян, для яких сплата нового додаткового податку створює невиправданий тягар, в особливості для людей похилого віку (пенсіонерів) та тих, що в не змозі працювати, в першу чергу інвалідів.

Зазначені категорії населення не мають належної соціальної захищеності, а в умовах сьогодення та кризової ситуації, що склалась в країні, неспроможні оплатити навіть елементарні витрати на житло.

Прийнятим у 2004 році Законом України "Про соціальний захист дітей війни" запроваджені пільги та державна соціальна підтримка громадян, яким на час закінчення Другої світової війни було менше 18 років. Проте, фактично з 2007 року Закон не працює і держава не може забезпечити фінансування соціальних гарантій або запровадити конкретний механізм реалізації положень, які закладені у цьому Законі.

Поданим законопроектом пропонується внести відповідні зміни до Податкового кодексу України, якими передбачається звільнення від оплати податку на нерухоме майно соціально незахищених верств населення, а саме - непрацездатних громадян та осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

2. Цілі та завдання законопроекту

Ціль законопроекту - посилити соціальний захист соціально незахищених верств населення.

Завдання цього законопроекту полягає у внесенні відповідних змін до Податкового кодексу, що надасть змогу зменшити податковий тягар для тих категорій осіб, які найбільше цього потребують.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується не оподатковувати об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які є неприбутковими і перебувають у власності наступних осіб:

непрацездатних громадян, визначених ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", розмір місячного доходу яких на кожну особу не перевищує суми, що дорівнює розміру прожиткового мінімуму;

дітей війни, визначених ст. 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють відносини у даній сфері, є: Податковий кодекс України, Закони України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та "Про соціальний захист дітей війни".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону в разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту посилить соціальний захист, забезпечить підвищення добробуту та покращення матеріального стану соціально незахищених верств населення. Крім того, при визначенні сільськими, селищними та міськими радами пільг з податку на нерухомість, законопроект нормативно врегулює питання звільнення від сплати податку на нерухомість тих громадян, майновий стан та рівень доходів яких знаходиться на низькому рівні.

 

Народні депутати України

В. В. Бандуров

В. Й. Развадовський

А. Л. Деркач

Опрос