Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Уголовный кодекс Украины (относительно уголовной ответственности за публичное отрицание факта военной агрессии страной, признанной Верховной Радой Украины страной-агрессором)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.03.2015 № 2486
Дата рассмотрения: 27.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін і доповнень до Кримінального Кодексу України (щодо кримінальної відповідальності за публічне заперечення факту військової агресії країною, яка визнана Верховною Радою України країною-агресором)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Як відомо, 27 січня 2015 року Верховною Радою України було прийнято Постанову "Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором", чим висловила офіційну позицію нашої держави щодо Російської Федерації.

Разом з тим, спостерігаються непоодинокі випадки, коли від окремих осіб, зокрема посадових осіб Харківщини та інших східних регіонів, лунають заяви, що Російська Федерація не є державою-агресором. В надскладній ситуації в нашій державі подібні публічні заяви розколюють суспільство, шкодять суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності України.

В цілому, Кримінальним кодексом України врегульовані питання кримінальної відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України, проте виникла необхідність законодавчого врегулювання притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які в умовах зовнішньої військової агресії публічно заперечують факт військової агресії країною, яка визнана Верховною Радою України країною-агресором.

2. Цілі та завдання законопроекту.

Метою законопроекту є законодавче забезпечення притягнення до кримінальної відповідальності осіб (особливо особи, яка є представником влади), які в умовах зовнішньої військової агресії публічно заперечують факт військової агресії країною, яка визнана Верховною Радою України країною-агресором, чим, по суті, підбурюють громадянське суспільство та загрожують національній безпеці України.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Даним законопроектом вноситься нова стаття до Кримінального кодексу України, якою пропонується притягнення до кримінальної відповідальності осіб за публічні заперечення факту військової агресії країною, яка визнана Верховною Радою України країною-агресором, а також, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання.

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють дану сферу правовідносин, є Конституція України та Кримінальний кодекс України.

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін чи доповнень до інших законодавчих актів України, не передбачених самим законопроектом.

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту

Реалізація положень цього законопроекту не потребує збільшення видатків Державного бюджету.

6. Очікувані правові та соціально-економічні наслідки прийняття законопроекту

Прийняття даного Закону покликане запобіганню підбурювання та розколу суспільства злочинними публічними заявами, особливо особою, яка є представником влади, що в умовах зовнішньої військової агресії є загрозою суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності та національній безпеці України.

 

Народні депутати України

Ю. Чижмарь
О. Ляшко

Опрос