Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О перечне объектов права государственной собственности, не подлежащих приватизации" (относительно исключения объектов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.08.2015 № 2485а
Дата рассмотрения: 07.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (щодо вилучення об'єктів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Одним із основних завдань державних органів управління майном є приведення структури державної власності до рівня розвинених європейських держав.

Одним із шляхів забезпечення виконання цього завдання є перегляд переліку об'єктів, заборонених до приватизації і створення умов для можливості забезпечення їх розвитку за рахунок залучення приватних інвестицій на принципах державно-приватного партнерства.

На сьогодні Держава не в змозі забезпечити стале функціонування та розвиток підприємств у багатьох галузях економіки. Причиною цього є як недостатність державних коштів, так і низька ефективність державного управління.

Виключення зазначених в законопроекті підприємств з переліку заборонених до приватизації, забезпечить створення сприятливих умов для залучення інвестицій у сільське господарство, реанімацію підприємств, створення робочих місць на селі тощо.

Прийняття цього законопроекту сприятиме залученню приватних інвестицій, підвищення економічних результатів діяльності підприємств, що в подальшому призведе до стабільного збільшення доходів Державного та місцевих бюджетів за рахунок підвищення ефективності використання державного майна.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття проекту Закону України є створення умов для залучення приватних інвестицій у підприємства, подальше збереження яких у державній власності є економічно недоцільним, що дасть змогу оптимізувати структуру державного сектору економіки, модернізувати застарілі виробництва, впровадити новітні ресурсозберігаючі технології, підвищити конкурентоздатність вітчизняної продукції.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається з переліків об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, виключити підприємства Закарпатської області, які не здійснюють виробничої діяльності, знаходяться у занедбаному стані, нарощують заборгованість із виплати заробітної плати та інших платежів до бюджетів всіх рівнів та потребують залучення інвестицій: Агроторгове підприємство "радгосп-завод "Мукачівський"; Радгосп-завод "Ужгородський"; Радгосп "Кук"; Агропромислове торгове підприємство "Бобовище"; Агропромислова фірма "Леанка".

4. Стан нормативно-правової бази

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Господарський кодекс України, Закони України "Про приватизацію державного майна" і "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації"

Прийняття Закону не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

6. Прогнозовані соціально-економічні та інші наслідки застосування акта

Прийняття законопроекту сприятиме підвищенню ефективності управління державним майном та підвищенню ефективності використання майнових комплексів, які на даний час перебувають у державній власності, впровадженню новітніх технологій, зниженню рівня енергоємності виробництва, створенню додаткової кількості робочих місць у Закарпатській області та ліквідацію на таких підприємствах заборгованості із виплати заробітної плати та інших платежів до бюджету.

 

Народні депутати України:

Горват Р. І. (пос. N 272)

Пацкан В. В. (пос. N 102)

Лунченко В. В. (пос. N 019)

Опрос