Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 14 Закона Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" (относительно восстановления льгот на оплату коммунальных услуг и безоплатного обеспечения лекарствами участников войны)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.08.2015 № 2482а
Дата рассмотрения: 06.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (щодо відновлення пільг на оплату комунальних послуг та безоплатного забезпечення ліками учасників війни)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Необхідність прийняття зазначеного законопроекту зумовлена тим, що 28.12.2014 року Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII всупереч Конституції України учасників війни фактично було позбавлено пільг на оплату комунальних послуг, безоплатного одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів, безоплатного першочергового зубопротезування, першочергового встановлення та пільг за користування телефоном.

Цими змінами не було враховано, що для значної кількості громадян України, зокрема, учасників війни пільги, компенсації і гарантії, право на надання яких передбачено чинним законодавством, є додатком до основних джерел існування, необхідною складовою конституційного права на забезпечення достатнього життєвого рівня. Відповідно звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за статтею 22 Конституції України не допускається (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року N 8-рп/99, від 20 березня 2002 року N 5-рп/2002, від 17 березня 2004 року N 7-рп/2004, від 1 грудня 2004 року N 20-рп/2004). Крім того, відповідно до частини другої статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Враховуючи вищевикладене, з метою утвердження соціальної справедливості пропонується поновити пільги на оплату комунальних послуг та безоплатне забезпечення ліками учасників війни.

2. Мета та завдання проекту Закону

Метою законопроекту є відновлення пільг на оплату комунальних послуг та безоплатного забезпечення ліками учасників війни. Завданнями законопроекту є поновлення соціальної справедливості, рівності та стабільності в суспільстві.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується виключити частину шосту статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", в якій установлено, що пільги, передбачені пунктами 1, 2, 4, 5, 6 та 18 частини першої зазначеної статті, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Правовідносини, які пропонується врегулювати цим законопроектом, на сьогодні регулюються Конституцією України та Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету у 2015 р. та в подальшому.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття зазначеного законопроекту сприяє відновленню належного соціального захисту учасників війни, утвердженню принципів соціальної справедливості та гуманності.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос