Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно отмены индексации ставок отдельных налогов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.08.2015 № 2479а
Дата рассмотрения: 06.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо скасування індексації ставок окремих податків)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Податковим кодексом України передбачено, що Кабінет Міністрів України здійснює щорічне збільшення ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції, з рентної плати, акцизного і екологічного податків.

За січень - червень 2015 року споживчі ціни в Україні зросли на 40,7 відсотків. Індекс цін виробників промислової продукції за I півріччя 2015 року відносно аналогічного періоду попереднього року зріс на 42,5 відсотки.

Однією із важливих складових росту цін є збільшення собівартості продукції.

За останній рік гривня стрімко знецінилася, курс іноземної валюти зріс майже вдвічі. Як наслідок - ріст вартості енергоносіїв, імпортованої сировини, важливих складових затрат підприємств відбувається стрімкими темпами. За даними Державної служби статистики, істотним фактором, що вплинув на загальний показник інфляції було помітне підвищення у квітні тарифів на природний газ у 5,5 рази та електроенергію на 33,6 відсотки. Це призвело до зростання цін і, відповідно - тарифів, на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому в 2,1 рази. Що стосується бензину та дизельного палива, то ціни на пальне, починаючи з початку року, в середньому виросли більше, ніж на 20 відсотків.

В той же час заробітна плата, податок на прибуток підприємств як основні складові валового внутрішнього продукту не зростають. Якщо порівнювати середню заробітну плату за період з січня по червень 2015 року з середнім показником аналогічного періоду минулого року, то вона зросла лише на 13 відсотків.

Тому збільшення ставок рентної плати, акцизного і екологічного податків на індекси споживчих цін, цін виробників промислової продукції призведе до подальшого поглиблення інфляційних процесів.

Законопроектом пропонується скасувати щорічне збільшення ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції з рентної плати, акцизного і екологічного податків.

2. Цілі та завдання законопроекту

Ціль законопроекту полягає у сповільненні інфляційних процесів в Україні.

Завдання цього законопроекту полягає у врегулюванні норм Податкового кодексу України, що дозволить сповільнити інфляційний процес в країні, зменшити фінансовий тягар з громадян та підвищити їх добробут.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується скасувати щорічне збільшення ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції з рентної плати, акцизного і екологічного податків.

4. Місце Закону в системі чинного законодавства

У даній сфері правового регулювання діє Податковий кодекс України.

Реалізація запропонованого проекту потребує внесення змін до Податкового кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону в разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту забезпечить сповільнення інфляційних процесів, забезпечить покращення макроекономічних показників, дасть змогу покращити добробут наших громадян.

 

Народний депутат України

Т. Р. Козак

Опрос