Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О размещении малых архитектурных форм (МАФов) для осуществления предпринимательской деятельности

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.08.2015 № 2478а
Дата рассмотрения: 06.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про порядок розміщення малих архітектурних форм (МАФів) для здійснення підприємницької діяльності"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

Проект Закону України "Про порядок розміщення малих архітектурних форм (МАФів) для здійснення підприємницької діяльності" визначає порядок оформлення документів для встановлення малих архітектурних форм (МАФів).

2. Мета і завдання прийняття законопроекту.

Цей законопроект розроблено з метою впорядкування питань,що пов'язані з виготовленням документів на встановлення, архітектурно-містобудівних вимог до зовнішнього вигляду, а також підстав для знесення чи переміщення малих архітектурних форм (МАФів) для здійснення підприємницької діяльності.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту.

Як вбачається, у малих архітектурних формах уже давно ведеться підприємницька діяльність, що стала окремою ланкою бізнесу в Україні. Протягом усього часу не було встановлено чітких вимог загальних для усіх підприємців, щодо того яким чином мають бути встановлені малі архітектурні форми (МАФи), які мають бути вимоги до їх зовнішнього вигляду, коли можна, а коли не можна переміщувати МАФи чиї їх зносити. Окремі питання щодо МАФів регулювались Законом України "Про благоустрій" та окремими нормативно-правовими актами місцевих органів самоврядування чи виконавчих органів, які, на мій погляд, більше забюрократизовують питання ніж намагаються їх вирішити. Очевидно, що важливими є кілька моментів:

- Де має с стояти МАФ.

- На підставі яких законодавчих документів має бути оформлене землекористування ділянки, де встановлюється МАФ.

- Ким і як має визначатись зовнішній вигляд МАФу.

- Коли і як має переміщуватись чи зноситись МАФ.

- Значну увагу в законопроекті приділено питанню введення в правове поле існуючих нормативних актів, що регулюють землеустрій, порядку оформлення власне документів на землекористування на земельні ділянки, де передбачено встановлення МАФів та визначення обмежень щодо них.

4. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація даного законопроекту не потребує окремих фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Стан нормативно-правової бази.

Реалізація положень зазначеного законопроекту після його прийняття потребує внесення змін та доповнень до Закону України "Про землеустрій" та Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків.

Прийняття зазначеного законопроекту дозволить вирішити питання щодо встановлення оформлення документів на землекористування та знесення чи переміщення малих архітектурних форм (МАФів) для здійснення підприємницької діяльності.

 

Народні депутати України:

Антонищак А. Ф.

Горват Р. І.

Гудзенко В. І.

Опрос