Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственном регулировании производства и оборота спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий" (относительно возможности запрещения органами местного самоуправления употребления и продажи алкогольных и слабоалкогольных напитков и пива в зоне проведения АТО)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.03.2015 № 2478
Дата рассмотрения: 27.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (щодо можливості заборони або обмеження органами місцевого самоврядування вживання і продажу алкогольних і слабоалкогольних напоїв та пива в зоні проведення АТО)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Сьогодень в ряді населених пунктів України, де проводиться антитерористична операція, вбачається в цілому погіршення криміногенної обстановки. Левова частка суспільно небезпечних діянь третіх осіб на території проведення антитерористичної операції, як й на інших територіях України, вчиняється особами під впливом алкогольного сп'яніння, що в регіонах, де проводиться антитерористична операція, з огляду на наявність великої кількості вогнепальної та іншої зброї, несе загрозу для мирних мешканців навіть населених пунктів, які підконтрольні українській владі.

Як свідчать факти, серед іншого, збільшилися випадки скоєння адміністративних та кримінальних правопорушень з боку представників військових формувань України з використанням військової техніки, табельної зброї. Непоодинокі випадки, коли також вказані правопорушення вчиняються у стані алкогольного сп'яніння.

Здебільшого вказані суспільно небезпечні діяння вчиняються проти життя та здоров'я особи, проти власності тощо.

Всі ці обставини значно знижують рівень захисту населення та порушують їхні конституційні права.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття Закону є запровадження механізму, за яким органи місцевого самоврядування на територіях проведення антитерористичної операції мали б можливість забороняти або обмежувати вживання і продаж алкогольних і слабоалкогольних напоїв та пива в межах відповідної адміністративної території, яка входить до території проведення антитерористичної операції.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання, є: Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

4. Основні положення законопроекту

Законопроект передбачає встановлення повноважень органів місцевого самоврядування на заборону або обмеження вживання і продаж алкогольних і слабоалкогольних напоїв та пива в межах відповідної адміністративної території, яка входить до території проведення антитерористичної операції.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує фінансування з Державного та місцевих бюджетів.

6. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту сприятиме захисту прав людини, зменшенню кількості тяжких злочинів, які вчиняються у стані сп'яніння та мінімізації негативних наслідків від вживання алкогольних і слабоалкогольних напоїв та пива в межах адміністративних територій, які входять до території проведення антитерористичної операції у період її проведення.

 

Народний депутат України 

Д. С. Омельянович

Опрос