Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно особенностей взимания рентной платы за специальное использование воды и налогообложения земель внутреннего водного транспорта

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.08.2015 № 2476а
Дата рассмотрения: 04.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей справляння рентної плати за спеціальне використання води та оподаткування земель внутрішнього водного транспорту"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей справляння рентної плати за спеціальне використання води та оподаткування земель внутрішнього водного транспорту" розроблено з метою вжиття заходів державної підтримки розвитку внутрішнього водного транспорту, зменшення фіскального навантаження на суб'єктів господарювання та залучення додаткових інвестицій в судноплавний бізнес, а також поліпшенню інвестиційного клімату в Україні загалом.

На розгляді Верховної Ради України знаходиться проект Закону України "Про внутрішній водний транспорт", що є базовим галузевим законом у сфері внутрішнього водного транспорту. Він, зокрема, регулює діяльність внутрішнього водного транспорту, використання річкових водних шляхів та їх берегових смуг для судноплавства.

Даним проектом передбачається внести зміни в Податковий кодекс України та звільнити від оподаткування земельні ділянки водного фонду, на яких розташовані об'єкти шляхового господарства, призначені для навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства на річкових судноплавних шляхах та від рентної плати за спеціальне використання води суб'єктів господарювання, що проводять свою діяльність у сфері внутрішнього водного транспорту.

Запропоновані до розгляду зміни спрощують умови ведення бізнесу та податкового обліку і сприяють подальшому економічному зростанню України.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту.

Метою законопроекту є зменшення фіскального навантаження на суб'єктів господарювання, що проводять свою діяльність у сфері внутрішнього водного транспорту.

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей справляння рентної плати за спеціальне використання води та оподаткування земель внутрішнього водного транспорту" розроблено для реалізації положень проекту Закону України "Про внутрішній водний транспорт".

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується внесення змін до статей 255 та 283 Податкового кодексу України та встановлення наступного:

- не є платниками рентної плати за спеціальне використання води суб'єкти господарювання незалежно від форми власності, що використовують воду для потреб водного транспорту;

- не підлягають оподаткуванню земельним податком земельні ділянки водного фонду, на яких розташовані об'єкти шляхового господарства, призначені для навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства на річкових судноплавних шляхах (у тому числі, суднові ходи, судноплавні канали, судноплавні гідротехнічні споруди, берегові навігаційні знаки та інші споруди для обслуговування водних шляхів), ремонтно-експлуатаційні бази, ремонтно-відстійні пункти суден технічного і спеціального флоту, обстановочні дільниці та інші об'єкти і споруди, що забезпечують утримання річкових судноплавних шляхів.

4. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють питання внутрішнього водного транспорту є Конституція України та Податковий кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не передбачає витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття та реалізація проекту дозволить створити необхідні умови для розвитку перевезень вантажів і пасажирів внутрішніми водними шляхами, вдосконалити державне регулювання у сфері внутрішнього водного транспорту, забезпечити ефективне утримання річкової інфраструктури.

 

Народний депутат України

Б. Ю. Козир

Народний депутат України

І. В. Кононенко

Опрос