Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 8 Закона Украины "О добровольном объединении территориальных громад" (относительно приведения положения о назначении местных выборов в соответствие с действующим законодательством)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.08.2015 № 2473а
Дата рассмотрения: 04.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 8 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" (щодо приведення положення про призначення місцевих виборів у відповідність з чинним законодавством)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Відповідно до пункту 30 статті 85 Конституції України, до повноважень Верховної Ради України належить призначення чергових та позачергових виборів до органів місцевого самоврядування.

Отже призначення чергових та позачергових виборів до органів місцевого самоврядування є виключною компетенцією Верховної Ради України.

Згідно ч. 2 ст. 8 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" повноваження призначення перших місцевих виборів депутатів сільської, селищної, міської ради об'єднаної територіальної громади та відповідно сільського, селищного, міського голови належить Верховній Раді Автономної Республіки Крим та обласній раді.

Законопроектом пропонується перші місцеві вибори депутатів сільської, селищної, міської ради об'єднаної територіальної громади та відповідно сільського, селищного, міського голови призначати Верховною Радою України за поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради. Вказане подання подається до Верховної Ради України одночасно з прийняттям рішення про утворення об'єднаної територіальної громади.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Основною метою законопроекту є приведення положення Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо призначення місцевих виборів у відповідність з чинним законодавством.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 8 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" (щодо приведення положення про призначення місцевих виборів у відповідність з чинним законодавством)" складається з двох розділів.

До розділу першого входять зміни до статті 8 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Розділ другий встановлює порядок набрання чинності цим Законом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним законодавчим актом, що регулює суспільні відносини в даній сфері є Конституція України та Закон України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Прийняття проекту Закону України не тягне за собою змін в інших законодавчих актах.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття запропонованого законопроекту дозволить привести положення Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо призначення місцевих виборів у відповідність з чинним законодавством.

 

Народний депутат України

О. Б. Фельдман

Опрос