Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины и некоторые законы Украины относительно освобождения от уплаты таможенных платежей транспортных средств, поступивших в качестве гуманитарной помощи для обеспечения социально-экономических нужд территориальных общин в Украине

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.03.2015 № 2468
Дата рассмотрения: 07.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законів України щодо звільнення від сплати митних платежів транспортних засобів, які надійшли у якості гуманітарної допомоги для забезпечення соціально-економічних потреб територіальних громад в Україні"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Реформа місцевого самоврядування, яка запроваджується в Україні та системна економічна криза призводять до ситуації, коли органи місцевого самоврядування для забезпечення у повному обсязі всіх потреб територіальної громади, зобов'язані залучати додаткові можливості та ресурси. У тому числі мова йде про міжнародну співпрацю в рамках спільних проектів із містами-побратимами через отримання гуманітарної допомоги.

Сьогодні деякі міста Європейського Союзу мають широкі можливості та висловлюють готовність щодо надання українським містам-побратимам гуманітарної допомоги, зокрема, у вигляді передачі автомобілів екстреної медичної допомоги, комунальної техніки, пожежної спецтехніки тощо.

Проте існує велика кількість проблемних питань, що є перепоною у налагодженні такої співпраці. Зокрема, для використання зазначених транспортних засобів в Україні, органу місцевого самоврядування необхідно сплатити значну суму митних платежів, які часом становлять половину від вартості такого автомобіля.

Отже, для надання можливості територіальним громадам в Україні розвиватись, а населенню отримувати послуги належного рівня, необхідно внести відповідні зміни в законодавство України та звільнити від сплати митних платежів транспортні засоби, які були передані, у тому числі Європейським Союзом у якості гуманітарної допомоги та призначені для забезпечення потреб населення територіальних громад в Україні.

Для недопущення створення корупційних схем, необхідно встановити, що звільнення від сплати митних платежів можливе лише за умови використання їх виключно за цільовим призначенням та не відчуження вищезгаданих транспортних засобів, окрім безоплатної передачі іншій сільській, селищній, міській раді.

2. Цілі і завдання прийняття проекту

Основним завданням проекту є створення правових підстав для розвитку органів місцевого самоврядування та передумов для підвищення рівня надання послуг населенню територіальних громад в Україні.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом Закону пропонується визнати гуманітарною допомогою транспортні засоби спеціалізованого та спеціального призначення (спеціалізовані санітарні автомобілі екстреної медичної допомоги, цистерни, ритуальні автомобілі, автомобілі для аварійного ремонту, пожежні автомобілі, вишки бурові на автомобілі, автомобілі для транспортування сміття та інших відходів, автомобілі прибиральні), які передаються органам місцевого самоврядування (сільська, селищна, міська ради) для забезпечення соціально-економічних потреб територіальних громад в Україні.

Крім цього, вищезазначені транспортні засоби пропонується звільнити від сплати митних платежів можливе лише за умови використання їх виключно за цільовим призначенням та не відчуження вищезгаданих транспортних засобів, окрім безоплатної передачі іншій сільській, селищній, міській раді.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складають Конституція України, Митний кодекс України, Податковий кодекс України, Закон України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україні", Закон України "Про співробітництво територіальних громад", Закон України "Про місцеве самоврядування", Закон України "Про гуманітарну допомогу".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових обов'язкових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону сприятиме налагодженню співпраці між органами місцевого самоврядування іноземних країн, зокрема Європейського Союзу, та органів місцевого самоврядування України. А також, сприятиме залученню додаткових ресурсів для забезпечення населення України послугами належної якості. Крім цього законопроект дозволить реалізовувати положення реформи децентралізації, яка наразі триває в Україні.

 

Народні депутати України

Порошенко О. П.

Мельничук І. І.

Опрос