Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 24 Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (относительно стажа депортированных лиц)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.08.2015 № 2466а
Дата рассмотрения: 03.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо стажу депортованих осіб)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України розроблено з метою приведення норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у відповідність до Закону України "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою" від 17.04.2014 N 1223.

2. Мета і шляхи її досягнення

Статтею 6 Закону України "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою" визначено, що депортованим особам, які знаходилися на спецпоселенні, що визначається періодом з моменту депортації до моменту зняття режиму спецпоселень, їхній трудовий (страховий) стаж за період спецпоселення зараховується до стажу роботи (страхового стажу) для призначення трудових пенсій у потрійному розмірі.

Проектом Закону пропонується привести статтю 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині обчислення депортованим за національною ознакою особам стажу за період спецпоселення в потрійному розмірі у відповідність до діючого законодавства України.

3. Правові аспекти

Перелік нормативно-правових актів у цій сфері правового регулювання: закони України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону України потребуватиме додаткових видатків з бюджету Пенсійного фонду України в сумі 213,4 тис. грн на місяць.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджено без зауважень Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Пенсійним фондом України; із зауваженнями, які враховано, - Міністерством юстиції України та Міністерством фінансів України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Проект Закону України не містить положень дискримінаційного характеру.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила та процедури, які містять ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України погоджено без зауважень Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні; із зауваженнями, які не враховано, - Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні.

Проект Закону України не потребує погодження всеукраїнськими громадськими організаціями інвалідів, їх спілками відповідно до статутної діяльності, оскільки не стосується прав інвалідів.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Проект Закону України не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону дасть змогу привести статтю 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у відповідність до норм чинного законодавства України.

 

Міністр
соціальної політики України

П. Розенко

Опрос