Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно особенностей прохождения военной службы по контракту депутатами местных советов, работающими на выборных должностях на постоянной основе)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.08.2015 № 2465а
Дата рассмотрения: 03.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо особливостей проходження військової служби за контрактом депутатами місцевих рад, які працюють на виборних посадах на постійній основі)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Чинне законодавство, що регулює особливості проходження військової служби депутатами місцевих рад, містить окремі положення, що можуть вважатись неприйнятними, зокрема, в умовах особливого періоду.

Зокрема, мова йде про прикомандирування до місця роботи депутатів місцевих рад, які працюють на виборних посадах на постійній основі (голови, секретарі та в окремих випадках - голови постійних комісій рад), що прийняті до проходження військової служби.

Ці особи можуть бути прийняті на військову службу на добровільних началах (за контрактом), але безпосередньо не залучатись до Збройних сил. Вони укладають контракт та прикомандировуються до місцевих рад, де вони працюють на постійній основі. При цьому вони набувають всіх прав та переваг, що мають військовослужбовці, залучені до військової служби за призовом та згідно умов мобілізації.

Це вдається несправедливим. Якщо депутат місцевої ради, який працює в ній на постійній основі, виявив бажання піти добровольцем захищати Батьківщину, він повинен безпосередньо вступити до лав Збройних сил, а не залишитись на роботі в місцевій раді, набувши всіх привілеїв військовослужбовця, передбачених відповідним Законом.

З урахуванням наведеного, вбачається доцільним змінити відповідні положення законів, встановивши, що прикомандирування до місцевих рад для депутатів, які працюють в них на постійній основі, не поширюється на депутатів-добровольців, тобто тих, хто за особистим бажанням вирішив стати на захист держави.

2. Мета і завдання законопроекту

Метою зазначеного проекту є встановлення справедливих умов щодо проходження військової служби депутатами місцевих рад, які працюють в них на виборних посадах на постійній основі.

Завданням проекту є виключення положень, які передбачають проходження військової служби шляхом прикомандирування до постійного місця роботи депутатів місцевих рад, які працюють в них на постійній основі, що залучаються до військової служби на добровільних засадах (за контрактом).

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом передбачається внести зміни до статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", де встановити, що положення про прикомандирування не поширюється на тих депутатів, що працюють у радах на постійній основі, які вирішили пройти військову службу на добровільних началах (за контрактом).

Аналогічні зміни вносяться до статті 5 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Законодавчими актами, що регулюють правовідносини у цій сфері, є:

Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" та Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Прийняття цього проекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту дозволить створити справедливі умови проходження військової служби за контрактом для депутатів місцевих рад, які працюють в них на виборних посадах на постійній основі, у порівнянні з іншими добровольцями, які вирішили взяти участь у захисті Української держави.

 

Народний депутат України

І. В. Луценко (посв. N 211)

Опрос