Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно привлечения инвестиций жилищно-строительных кооперативов в массовое жилищное строительство)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.07.2015 № 2458а
Дата рассмотрения: 28.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо залучення інвестицій житлово-будівельних кооперативів у масове житлове будівництво)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

З точки зору контролю за будівництвом, використанням коштів членів житлово-будівельного кооперативу (ЖБК), внесених ними для будівництва, ЖБК є оптимальною організаційною формою.

Особи самі поєднують свої кошти в підконтрольну їм же структуру, самі обирають керівні органи, керують будівництвом, а потім - після здачі будинку - можуть використовувати ЖБК для організації експлуатації будинку.

Контроль членами ЖБК за витратою внесених ними ж коштів - найбільш надійний спосіб недопущення "еліт-центрів" і неефективних витрат коштів інвесторів під час будівництва житла.

Економічна криза торкнулась також й будівництва. Відсутність у будівельних компаній власних ресурсів, подорожчання кредитних ресурсів призвели до зупинення будівництва великої кількості об'єктів та, по суті, до неплатоспроможності багатьох будівельних компаній.

За таких умов населення не готове ризикувати, вкладаючи кошти у будівництво за існуючими схемами.

На нашу думку, механізм житлово-будівельних кооперативів, як найбільш прозорий для контролю інвесторів за використанням їх коштів та - за веденням будівництва, дозволить населенню без ризиків інвестувати кошти у будівництво власного житла.

2. Цілі і завдання законопроекту

Завданнями проекту Закону є:

- включення житлово-будівельних кооперативів у перелік юридичних осіб, через які може здійснюватись інвестування та фінансування будівництва житлових об'єктів;

- встановленням права члена житлово-будівельного кооперативу, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, стати власником такої квартири;

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо залучення інвестицій житлово-будівельних кооперативів у масове житлове будівництво)" складається з двох розділів.

До розділу першого входять зміни статті 384 Цивільного кодексу України; зміни до статті 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність" та зміни до статті 19-1 Закон України "Про кооперацію".

Розділ другий встановлює порядок набрання чинності цим Законом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у сфері правого регулювання законопроекту на сьогодні регулюються Цивільним кодексом України, Законом України "Про інвестиційну діяльність", Законом України "Про кооперацію".

Прийняття проекту Закону України не тягне за собою змін в інших законодавчих актах.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо залучення інвестицій житлово-будівельних кооперативів у масове житлове будівництво)" надасть можливість громадянам без ризиків інвестувати власні кошти у будівництво власного житла та пожвавить ситуацію у будівельній галузі.

 

Народний депутат України

О. Б. Фельдман

Опрос