Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об автомобильном транспорте" (относительно увеличения роли представителей территориальных общин при проведении конкурса)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.07.2015 № 2457а
Дата рассмотрения: 28.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" (щодо збільшення ролі представників територіальних громад при проведенні конкурсу)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" (щодо збільшення ролі представників територіальних громад при проведенні конкурсу)" розроблено з метою підвищення ефективності автобусних перевезень на приміських та міжміських автобусних маршрутах, збільшення відкритості та прозорості роботи конкурсних комітетів з визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування, врахування потреб та пропозицій членів територіальних громад.

На сьогодні діюче законодавство, зокрема Закон України "Про автомобільний транспорт" передбачає участь представників органів місцевого самоврядування в роботі конкурсних комітетів з визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування. Проте досить часто вказана вимога виконується у формальний спосіб - до складі такого тендерного комітету включаються представники обласної, районної ради, внаслідок чого не завжди можливо повною мірою врахувати пропозиції представницьких органів місцевого самоврядування (сільських, селищних, міських рад).

Прийняття запропонованого Закону "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" (щодо збільшення ролі представників територіальних громад при проведенні конкурсу)" дозволить підвищити відкритість та прозорість роботи конкурсних комітетів з визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Законопроект спрямований на підвищення ефективності роботи автомобільного транспорту на приміських та міжміських автобусних маршрутах.

Завданнями проекту Закону є:

• збільшення участі територіальних громад у процесі визначення переможців конкурсу з визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування;

• посилення контролю зі сторони територіальних громад за дотриманням умов договору такими переможцями;

• створення умов для максимальної відкритості і прозорості роботи конкурсних комітетів з визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування.

3. Основні положення акта та його місце в системі законодавства

Положення проекту Закону:

- передбачають уточнення переліку осіб, які беруть участь в роботі конкурсних комітетів з визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування.

Законопроект відповідає вимогам Конституції України, його підготовлено з врахуванням вимог статті 4 Європейської Хартії Місцевого Самоврядування, згідної якої "У процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, у міру можливості своєчасно і належним чином".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових фінансових витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону потребує погодження із Кабінетом міністрів України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону сприятиме розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У положеннях проекту Закону відсутні правила і процедури, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект Закону містить правила і процедури, які можуть сприяти зменшенню ризику вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону передбачає внесення змін регуляторного акта.

11. Прогноз результатів

Проект Закону дозволить підвищити ефективність автобусних перевезень на приміських та міжміських автобусних маршрутах, збільшити відкритість та прозорість роботи конкурсних комітетів з визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування, більш повно враховувати потреби та пропозиції членів територіальних громад з питань автобусних перевезень.

 

Народний депутат України

О. Дехтярчук

Опрос