Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Налоговый кодекс Украины относительно аппаратуры передающей для радиовещания или телевидения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.07.2015 № 2450а
Дата рассмотрения: 27.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо апаратури передавальної для радіомовлення або телебачення"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття зазначеного законопроекту обумовлено необхідністю забезпечення стабільного мовлення українських телерадіоканалів у південно-східних регіонах України, у першу чергу в АР Крим, Луганській та Донецькій областях.

2. Мета і шляхи її досягнення

З метою створення умов для стабілізації мовлення українських телерадіоканалів проектом акта передбачається спрощення процедури ввезення на територію України апаратури передавальної для телерадіомовлення (передавачів) іноземного виробництва без додаткових фінансових витрат при оподаткуванні таких передавачів податком на додану вартість.

Звільнити від оподаткування податком на додану вартість зазначену апаратуру пропонується до 1 січня 2016 року у зв'язку із завершенням до кінця 2015 року повного переходу від аналогового до цифрового формату телемовлення на всій території держави відповідно до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, затвердженого рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 01.12.2010 N 1684.

Також на законодавчому рівні пропонується встановити, що порядок та обсяги ввезення зазначених товарів з визначенням їх кодів згідно з УКТЗЕД визначатимуться Кабінетом Міністрів України.

3. Правові аспекти

У даній сфері регулювання діють Конституція України, Митний кодекс України та Податковий кодекс України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

Прийняття законопроекту, з одного боку, призведе до недоотримання Державним бюджетом України 20 % податку на додану вартість та 10 % імпортного збору (лише від двох позицій, передбачених кодом УКТЗЕД 8525, інші позиції оподатковуються за 0 ставкою мита) з постачання та ввезення апаратури передавальної для телерадіомовлення Концерном радіомовлення, радіозв'язку та телебачення. З іншого боку, зростуть: обсяги передачі інформації на окуповані території; обсяги послуг, що надаються Концерном радіомовлення, радіозв'язку та телебачення; штат його працівників, що спричинить збільшення фонду заробітної плати та відповідно обсяги сплати податків до державного та місцевих бюджетів.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено без зауважень Державною фіскальною службою України, Службою безпеки України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Проект Закону погоджено із зауваженнями Міністерством фінансів України, Міністерством юстиції України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Зауваження Міністерства фінансів України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України враховані при доопрацюванні законопроекту. Зауваження Міністерства юстиції України враховані при доопрацюванні законопроекту частково.

6. Регіональний аспект

Прийняття проекту акта сприятиме розвитку українського телерадіомовлення українських телерадіоканалів.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не є регуляторним актом і не потребує відповідності принципам державної регуляторної політики.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо апаратури передавальної для телерадіомовлення" забезпечить стабільне мовлення українських телерадіоканалів у південно-східних регіонах України, у першу чергу в АР Крим, Луганській та Донецькій областях.

 

Міністр
інформаційної політики України

Ю. Стець

Опрос