Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об автомобильных дорогах" относительно автомобильных дорог оборонного значения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.07.2015 № 2449а
Дата рассмотрения: 27.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільні дороги" щодо автомобільних доріг оборонного значення"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність розроблення законопроекту зумовлена тим, що законодавчо в державі не визначено поняття "автомобільні дороги оборонного значення" (далі - АДОЗ), також не визначено, органів уповноважених затверджувати перелік АДОЗ, дороги, які можуть бути віднесені до АДОЗ, порядок використання АДОЗ, порядок будівництва, реконструкції, ремонту, утримання АДОЗ в умовах правового режиму воєнного стану, порядок проведення заходів з технічного прикриття як в мирний час, так і у воєнний.

Наразі існує декілька підзаконних актів Кабінету Міністрів України, де застосовуються ці поняття, а саме:

постановою Кабінету Міністрів України від 24.11.1997 N 1304-063 затверджено Перелік автомобільних доріг оборонного значення на території України;

постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 N 948-0015 "Про затвердження мобілізаційних завдань (замовлень) на особливий період" визначено завдання щодо технічного прикриття АДОЗ та штучних споруд на них для забезпечення функціонування національної економіки в особливий період;

постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2009 N 466дск "Про затвердження Положення про технічне прикриття та відбудову найважливіших об'єктів і споруд оборонного значення єдиної транспортної системи України в особливий період" застосовуються поняття АДОЗ у частині технічного прикриття.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття законопроекту є законодавче врегулювання відносин під час функціонування автомобільних доріг оборонного значення.

3. Правові аспекти

Законопроектом передбачається внесення змін до Закону України "Про автомобільні дороги" шляхом доповнення статті 5 "Види автомобільних доріг" частинами другою - дев'ятою.

У цій сфері правового регулювання діють такі акти законодавства:

Конституція України;

Закон України "Про автомобільні дороги";

Закон України "Про функціонування єдиної транспортної системи в особливий період";

Закон України "Про передачу, примусове відчуження майна або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного часу";

постанова Кабінету Міністрів України від 24.11.1997 N 1304-063 "Перелік автомобільних доріг оборонного значення на території України";

постанова Кабінету Міністрів України від 06.05.2009 N 466дск "Про затвердження Положення про технічне прикриття та відбудову найважливіших об'єктів і споруд оборонного значення єдиної транспортної системи України в особливий період".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджено без зауважень Міністерством оборони України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки України, Державною інспекцією України з безпеки на наземному транспорті та Адміністрацією Державної прикордонної служби України.

Отримано висновок Міністерства юстиції України від 03.06.2015, яким проект акта погоджено без зауважень.

6. Регіональний аспект

Цей законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

7. Запобігання корупції

Законопроект не містить правил і процедур, які мають ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Законопроект не підлягає громадському обговоренню.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери, тому не підлягає погодженню з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Державна регуляторна служба України листом від 12.02.2015 N 905/0/20 повідомила, що законопроект не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація законопроекту не впливатиме на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Законопроект спрямований на зміцнення обороноздатності держави під час введення правового режиму воєнного стану, законодавче врегулювання порядку використання автомобільних доріг оборонного значення в період дії воєнного стану та їх технічного прикриття.

 

Міністр інфраструктури України

А. Пивоварський

Опрос