Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 5 Закона Украины "О радиочастотном ресурсе Украины"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.07.2015 № 2448а
Дата рассмотрения: 27.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" було розроблено на виконання доручення Першого віце-прем'єр-міністра України від 14.02.2012 N 3329/1/1 - 12.

Згідно з Законом України "Про космічну діяльність" (стаття 6) до компетенції Державного космічного агентства України (ДКА України) як центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері космічної діяльності, належить створення та експлуатація наземного сегменту контролю і аналізу космічної обстановки, необхідною складовою якого є радіолокаційні засоби. При цьому, радіочастоти, які забезпечують максимальну ефективність радіолокаційних засобів контролю космічного простору, особливо в умовах тенденції зменшення розмірів космічних апаратів, відносяться до смуг спеціального користування, що призначені виключно для радіоелектронних засобів спеціальних користувачів.

Правові засади для ефективного та раціонального використання радіочастотного ресурсу України визначені Законом України "Про радіочастотний ресурс України", а постанова КМУ від 15.12.2005 р. N 1208 регламентує розподіл смуг радіочастот радіослужбам України та визначає смуги радіочастот спеціального та загального користування.

В зв'язку з цим для забезпечення можливості розробки перспективних радіолокаційних засобів контролю космічного простору (РЛЗ ККП) необхідно внесення підприємств і установ, що приймають участь у розробці, створенні і експлуатації РЛЗ ККП, до категорії спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу України в частині створення та експлуатації наземних і космічних радіоелектронних засобів контролю і аналізу космічної обстановки.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" забезпечить можливість розробки перспективних радіолокаційних засобів контролю космічного простору, які будуть вирішувати питання термінового виявлення та визначення параметрів руху космічних об'єктів незалежно від частини доби, погодних і астрокліматичних умов.

3. Правові аспекти

Виходячи зі змісту проекту, його реалізація передбачає внесення змін до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" шляхом внесення змін у частину 2 статті 5 щодо віднесення державних підприємств та установ, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері космічної діяльності, до категорії спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу України в частині створення та експлуатації наземних і космічних радіоелектронних засобів контролю і аналізу космічної обстановки.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" не потребує додаткових матеріальних та фінансових витрат з Державного бюджету України, бо створення перспективної радіолокаційної станції передбачене Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2013 - 2017 роки, що затверджена Законом України від 5 вересня 2013 р. N 439-VII.

Відповідно пункту 3 статті 6 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" спеціальні користувачі зобов'язані використовувати радіочастотний ресурс України виключно для виконання функціональних обов'язків без права використання його для здійснення підприємницької діяльності та/або передачі в користування іншим особам.

У запропонованому проекті Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" передбачається, що державні підприємства та установи, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері космічної діяльності, будуть використовувати смуги радіочастот спеціального користування в частині створення та експлуатації наземних і космічних радіоелектронних засобів контролю і аналізу космічної обстановки, тобто для виконання функціональних обов'язків, без права використання його для здійснення підприємницької діяльності та/або передачі в користування іншим особам.

Плата за користування радіочастотним ресурсом, інші платежі та збори для спеціальних користувачів законом не передбачені.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" погоджено з Міністерством оборони України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством юстиції України, Адміністрацією державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" не стосується інтересів місцевих органів влади і не впливає на розвиток регіонів.

61. Запобігання дискримінації.

У проекті Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних діянь.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" не є регуляторним актом, оскільки передбачає віднесення державних підприємств та установ, що належать до сфери центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері космічної діяльності, до категорії спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу України. Ці підприємства та установи будуть зобов'язані використовувати радіочастотний ресурс України виключно для виконання завдань центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері космічної діяльності, без права використання радіочастотного ресурсу для здійснення підприємницької діяльності та/або передачі в користування іншим особам.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту Закону сприяє збереженню існуючих та створенню нових робочих місць.

11. Прогноз результатів

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" забезпечить можливість створення та експлуатації перспективних радіолокаційних засобів контролю космічного простору, які будуть вирішувати питання термінового виявлення та визначення параметрів руху космічних об'єктів незалежно від частини доби, погодних і астрокліматичних умов.

 

Голова ДКА

О. С. Уруський

Опрос