Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" (относительно ввоза на таможенную территорию Украины транспортных средств участниками антитеррористической операции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.07.2015 № 2447а
Дата рассмотрения: 24.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (щодо ввезення на митну територію України транспортних засобів учасниками антитерористичної операції)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На сьогодні особи, що бажають ввезти на митну територію України легковий автомобіль, повинні сплатити низку передбачених законодавством України платежів. Сума зазначених платежів переважно складає половину вартості придбаного за кордоном автомобіля.

Створення пільгових умов в усіх сферах життєдіяльності для учасників антитерористичної операції є чи не найголовнішим завданням, що сьогодні постає перед депутатами Верховної Ради України. Найменше, що можна зробити для осіб, які стоять на захисті України, це дозволити кожному учаснику антитерористичної операції один раз ввезти на митну територію України один легковий автомобіль з робочим об'ємом циліндрів двигуна до 3000 см3 для особистого користування без сплати передбачених законодавством України платежів.

2. Цілі та завдання законопроекту

Враховуючи високі ставки оподаткування ввезення на митну територію України транспортних засобів та низький рівень матеріального забезпечення учасників антитерористичної операції, законопроект має за мету створити пільгові умови ввезення учасниками антитерористичної операції легкових автомобілів на митну територію України.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Зазначеним законопроектом пропонується передбачити законодавчу можливість для бійців АТО, які захищали суверенітет і цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, одноразового ввезення на митну територію України одного транспортного засобу, що класифікується в одній із товарних підкатегорій 8703 21, 8703 22, 8703 23, 8703 31, 8703 32, 8703 33 згідно з УКТ ЗЕД, для особистого користування без сплати передбачених законодавством платежів.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діє Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Реалізація запропонованого проекту потребує внесення змін до Податкового кодексу України, Митного кодексу України тощо.

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту

Реалізація положень законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету.

6. Очікувані правові та соціально-економічні наслідки прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного законопроекту надасть можливість створити умови для підвищення матеріального забезпечення учасників антитерористичної операції.

 

Народний депутат України

Ю. В. Тимошенко (посв. N 292)

Опрос