Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О регулировании градостроительной деятельности" (относительно паевого участия заказчика строительства в развитии инфраструктуры населенного пункта)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.03.2015 № 2446
Дата рассмотрения: 20.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо пайової участі замовника будівництва у розвитку інфраструктури населеного пункту)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" замовник, який має намір здійснити будівництво об'єкта містобудування у населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

З даного приводу слід зазначити, що така пайова участь, розміри якої визначають органи місцевого самоврядування, не завжди є виправданою.

Саме тому, ч. 4 ст. 40 згаданого Закону передбачено перелік випадків, в яких замовники будівництва не залучаються до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Даним законопроектом запропоновано до числа таких випадків віднести також випадок будівництва об'єктів промисловості та сільського господарства, коли необхідні для їх забезпечення об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури є власністю замовника будівництва та/або такі об'єкти не створюють додаткового навантаження на інженерно-транспортну інфраструктуру населеного пункту.

Дана законодавча пропозиція обґрунтовується наступним:

Відповідно до статті 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" інженерно-транспортна інфраструктура - комплекс інженерних, транспортних споруд і комунікацій.

Слід зазначити, що в ряді випадків, будівництво об'єктів промисловості та сільського господарства здійснюється на будівельних майданчиках, які уже забезпечені необхідними елементами інженерно-транспортної інфраструктури та є власністю замовника.

Зважаючи на викладене, органи місцевого самоврядування не повинні стягувати із замовника будівництва об'єктів промисловості чи сільського господарства будь-яку плату у вигляді пайового внеску у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури, оскільки, по перше, замовник будівництва вже вклав відповідні кошти у створення власної інженерно-транспортної інфраструктури, в іншому випадку - таке будівництво не створюватиме додаткового навантаження на вже існуючу інженерно-транспортну інфраструктуру населеного пункту.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою прийняття законопроекту є скасування необґрунтовано встановленого обов'язку нести додаткові витрати на розвиток інфраструктури населеного пункту замовниками будівництва об'єктів промисловості та сільського господарства у випадку, якщо необхідні для їх забезпечення об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури є власністю такого замовника будівництва, та/або такі об'єкти не створюють додаткового навантаження на інженерно-транспортну інфраструктуру населеного пункту. Крім того, законопроектом цілком справедливо запропоновано, що якщо до набрання чинності відповідними пунктами частини четвертої статті 40 цього Закону договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту не був укладений, замовники будівництва об'єктів, передбачених зазначеними пунктами, до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не повинні залучатися.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується до числа випадків, передбачених ч. 4 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", в яких замовники будівництва не залучаються до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту віднести також випадок спорудження об'єктів промисловості та сільського господарства за умови, якщо необхідні для їх забезпечення об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури є власністю замовника будівництва та/або такі об'єкти не створюють додаткового навантаження на інженерно-транспортну інфраструктуру населеного пункту.

Крім того, шляхом доповнення новим абзацом пункту 7 Розділу V "Прикінцеві положення" Закону передбачається норма, згідно з якою до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучатимуться замовники будівництва об'єктів, передбачених відповідними пунктами частини четвертої статті 40 цього Закону у разі, якщо вони розпочали будівництво таких об'єктів до набрання чинності відповідними пунктами та не уклали договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актами у даній сфері правового регулювання є Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Реалізація закону не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного законопроекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту впливатиме на покращення інвестиційного клімату в державі, сприятиме розвитку вітчизняної промисловості, сільського господарства та інших сфер господарювання, а також дозволить завершити будівництво об'єктів, спорудження яких розпочалося раніше.

 

Народні депутати України

Опрос