Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 3 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" относительно погашения задолженности по заработной плате работникам государственного предприятия "Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.03.2015 № 2445
Дата рассмотрения: 20.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до додатка N 3 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо погашення заборгованості із заробітної плати працівникам державного підприємства "Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розроблено з метою погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам Південного машинобудівного заводу ім. О. М. Макарова.

2. Мета і шляхи досягнення

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" базуються на умовах дефіциту коштів бюджету, які мають бути розподілені відповідно до першочерговості напрямків фінансування. Крім того, Законом "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" від 2 березня 2015 року N 217-VIII передбачено 200 млн. грн. за КПКВК 1101520 "Поповнення обігових коштів або збільшення статутних фондів вугледобувних підприємств для погашення простроченої заборгованості із заробітної плати працівникам, що утворилася на 1 січня 2015 року" та 200 млн. грн. за КПКВК 1101530 "Державна підтримка будівництва шахти N 10 "Нововолинська". При цьому залишено поза увагою одне з найбільш стратегічно важливих підприємств України, особливо в умовах тривалої військової агресії з боку Російської Федерації, Південного машинобудівного заводу ім. О. М. Макарова, та його працівників, які вже більше, ніж півроку не отримають заробітну плату та залишені без засобів для існування.

Разом з тим, на утримання апарату Державної фіскальної служби в державному бюджеті передбачені видатки на рівні 92 % плану минулого року. Тобто, попри суттєве скорочення функцій служби в межах реформ (зокрема, зменшено кількість податків у 2,5 рази) витрати на утримання цього органу центральної влади зменшено лише 8 %. Відповідно ефективність реформування податкової системи України ніяким чином не відображена у видатковій частині держбюджету.

Ураховуючи вищезазначене, пропонується передбачити у державному бюджеті України на 2015 рік кошти на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам Південного машинобудівного заводу ім. О. М. Макарова, що утворилася на 1 січня 2015 року, за рахунок обмеження інших видатків споживання апарату Державної фіскальної служби по загальному фонду (крім заробітної плати та комунальних послуг).

Відповідно, законопроектом передбачається внести зміни до додатка N 3 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (зі змінами), зокрема:

1) зменшити видатки по головному розпоряднику коштів "Апарат Державної фіскальної служби":

- КПКВК 3301010 "Керівництво та управління у сфері фіскальної політики" на 90,000 млн. грн.

2) передбачити видатки по головному розпоряднику коштів "Державне космічне агентство України":

- КПКВК 6381160 "Реформування та розвиток державних підприємств "ВО "Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова та Державного Конструкторського бюро "Південне" імені М. К. Янгеля" у сумі 90,0 млн. грн.

3. Правові аспекти

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (зі змінами).

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Станом на 1 січня 2015 року наявна заборгованість із заробітної плати працівникам Південного машинобудівного заводу ім. О. М. Макарова у сумі 90 млн. грн.

Невиплата працівникам підприємства уже більше півроку заробітної плати та відсутність оборонних замовлень у час війни - це реалізація плану зі знищення та приватизації стратегічного держпідприємства. У цьому контексті та з огляду на агресію з боку Росії гостро стоїть питання національної безпеки України та збереження соціальної стабільності.

5. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" сприятиме зниженню соціальної напруги серед працівників Південного машинобудівного заводу ім. О. М. Макарова та упередженню знищення та приватизації стратегічного держпідприємства, аналогів якому практично немає в світі.

 

Народні депутати України:

Левченко Ю. В.

Осуховський О. І.

Бублик Ю. В.

Марченко О. О.

Головко М. Й.

Іллєнко А. Ю.

Рудик С. Я.

Опрос