Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно уменьшения давления на бизнес

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.03.2015 № 2444
Дата рассмотрения: 20.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" N 71-VIII від 28.12.2014 пропонується запровадити обов'язкове використання реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку - фізичних осіб-підприємців (платників третьої групи - з 1 липня 2015 року, платників другої групи - з 1 січня 2016 року).

На сьогоднішній день ні перша, ні друга, ні третя групи не зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Купівля, підключення, реєстрація та обслуговування реєстраторів розрахункових операцій потребує значних коштів суб'єктів господарювання.

Наприклад, вартість оснащених інтернет-модулем касових апаратів складає в середньому 10 тис. грн. Магазини міні-формату, де встановлена одна - дві каси, витрачають на купівлю реєстраторів розрахункових операцій від 10 до 20 тис. грн.

При цьому, підприємці будуть зобов'язані сплачувати ще і щомісячні витрати на утримання касових апаратів за так звану "технічну підтримку".

Крім змін до Податкового кодексу України паралельно було внесено зміни і до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Зазначені зміни можуть торкнутися сотні тисяч підприємців. У зв'язку з цим, та з метою захисту підприємців - платників єдиного податку першої - третьої груп, пропонується відмінити заплановані зміни до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України та залишити її у діючій редакції.

В умовах економічної кризи держава повинна максимально захистити бізнес, а не створювати додаткові перепони у його веденні та вигадувати все нові витрати для підприємців.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту

Метою прийняття законопроекту є зменшення тиску на бізнес та сприяння розвитку національної економіки.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", якими пропонується відмінити та повернутись до редакції зазначених законодавчих актів, яка діяла до внесення змін Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.2014 N 71-VIII.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють зазначене питання, є Конституція України, Податковий кодекс України, Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи".

Прийняття проекту не потребує внесення змін та доповнень до інших Законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

На момент внесення проект не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація даного законопроекту призведе до зменшення тиску на бізнес та сприятиме розвитку національної економіки.

 

Народний депутат України

В. В. Писаренко

Опрос