Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно установления ответственности за нарушение требований Закона Украины "Об открытости использования публичных средств"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.07.2015 № 2442а
Дата рассмотрения: 06.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення відповідальності за порушення вимог Закону України "Про відкритість використання публічних коштів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Розроблення проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення відповідальності за порушення вимог Закону України "Про відкритість використання публічних коштів" (далі - проект Закону) обумовлено необхідністю запровадження можливості притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за несвоєчасне або недостовірне надання інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачено Законом України "Про відкритість використання публічних коштів".

У зв'язку з тим, що в законодавстві відсутня норма, яка забезпечує невідворотність покарання за вчинене адміністративне правопорушення та власне ту адміністративну відповідальність, яку понесе посадова особа, яка вчинила дане правопорушення, ми пропонуємо доповнити статтю 212-3 "Порушення права на інформацію та права на звернення" КУпАП новою частиною другою. Відповідно до даної частини ми пропонуємо, щоб посадова особа, яка несе відповідальність за оприлюднення інформації відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів" у разі неоприлюднення, оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації, несвоєчасне оприлюднення інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачено Законом України "Про відкритість використання публічних коштів", - несла адміністративну відповідальність і зобов'язана була сплатити штраф у розмірі від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При повторному здійснені даного правопорушення протягом року - від шістдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин.

2. Мета і завдання нормативно-правового акта

Проект Закону розроблено з метою запровадження можливості притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за несвоєчасне або недостовірне надання інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачено Законом України "Про відкритість використання публічних коштів".

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом Закону передбачається доповнити частиною другою статтю 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка дасть змогу притягувати посадових осіб до адміністративної відповідальності за неоприлюднення, оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації, несвоєчасне оприлюднення інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачено Законом України "Про відкритість використання публічних коштів". При здійсненні правопорушення посадова особа повинна буде сплатити штраф у розмірі від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а при повторному правопорушенні - від шістдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин.

Також пропонується виключити підпункт 1 пункту 3 розділу II "ПРИКІНЦЕВИХ ТА ПЕРЕХІДНИХ ПОЛОЖЕНЬ" Закону України "Про відкритість використання публічних коштів" через впровадження окремої частини 2 статті 212-3 в КУпАП.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правове регулювання у даній сфері здійснюється відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про відкритість використання публічних коштів".

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття Закону надасть змогу при порушенні Закону України "Про відкритість використання публічних коштів" притягнути осіб до адміністративної відповідальності за несвоєчасне або недостовірне надання інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачено Законом України "Про відкритість використання публічних коштів". Це матиме позитивний ефект, оскільки за кожне здійснене правопорушення, особа повинна нести відповідне покарання.

 

Народні депутати України:

Кишкар П. М. (N 134)

Семенуха Р. С. (N 154)

Опрос