Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "Об осуществлении государственных закупок" (относительно сферы применения закона)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.03.2015 № 2441
Дата рассмотрения: 20.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо сфери застосування закону)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Вартісні межі для застосування процедур проведення торгів повинні збільшуватися з часом. Це зумовлено впливом інфляційних процесів. Враховуючи нинішню інфляцію в Україні, яка призвела до різкого здорожчання цін на товари і послуги, бюджетні установи і організації не в змозі оперативно закупляти необхідні товари, вартість яких раніше не перевищувала 100 тис. грн., послуги і роботи без проведення торгів, внаслідок чого гальмується або блокується діяльність бюджетних установ.

Варто врахувати, що чинний Закону України "Про здійснення державних закупівель", де поріг вартості предмета закупівлі, зокрема для товару (товарів), послуги (послуг) становить 100 тис. грн., а робіт - 1 млн. грн. було прийнято 10.04.2014 року, коли курс долара становив біля 8,0 грн/дол., а облікова ставка НБУ була зафіксована в розмірі 9,5 % річних. Станом на сьогодні у Державний Бюджет України на 2015 рік закладено курс долара на рівні 21,7 грн/дол., а облікова ставка НБУ становить 30 % річних, тобто збільшилась більше, ніж у три рази, порівняно із квітнем 2014 року.

2. Мета і завдання прийняття нормативно-правового акта

Адаптувати поріг вартості предмета закупівлі для товару (товарів), послуги (послуг), робіт до теперішньої ринкової вартості товарів та послуг, ціни на які збільшилася у зв'язку із девальвацією національної валюти, а також зняти навантаження із державних установ, які наразі вимушені проводити в рази більше відкритих торгів, що заважає державним установам виконувати свої безпосередні функції, оскільки постійне проведення торгів вимагає значного людського ресурсу та часових затрат.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом Закону України передбачається збільшити поріг вартості предмета закупівлі, зокрема для товару (товарів), послуги (послуг) до 200 тисяч гривень, а робіт - до 2 мільйонів гривень. Згідно діючого Закону ця межа становить 100 тис. грн. та 1 млн грн. відповідно.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону України не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

5. Стан нормативно-правової бази

Правовими підставами для розроблення проекту Закону України є Конституція України, Закон України "Про здійснення державних закупівель".

Реалізація положень поданого проекту не потребує внесення змін до законів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Реалізація Закону України полегшить проведення тендерних процедур, виконання державними та комунальними підприємствами і місцевими органами влади своїх фінансових зобов'язань, внаслідок чого поліпшиться надання якісних послуг жителям територіальних громад.

 

Народний депутат України

Р. Є. Демчак

Опрос