Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 167 Налогового кодекса Украины относительно урегулирования размера ставок налогообложения доходов в виде процентов на текущий или депозитный банковский счет и в виде дивидендов по акциям и корпоративным правам, обеспечения притока денежных средств в банки

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.07.2015 № 2440а
Дата рассмотрения: 24.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 167 Податкового кодексу України щодо врегулювання розміру ставок оподаткування доходів у вигляді процентів на поточний або депозитний банківській рахунок та у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, забезпечення притоку грошових коштів до банків"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" прийнятого 28.12.2014 року було запроваджено ставки податку на пасивні доходи до бази оподаткування у таких розмірах: 20 відсотків - для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у підпункті 167.5.2 цього пункту); та пунктом 167.5.2 встановлено 5 відсотків - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування).

Серед іншого термін "пасивні доходи" включає проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок - один з поширеніших серед громадян України вид пасивних доходів.

Вказане законодавче нововведення призвело до необґрунтованого погіршення фінансового становища громадян України у вигляді додаткового податкового навантаження на доходи у вигляді процентів по депозитам, розміщеним у банках, та відповідно, станом на сьогодні має наслідком, з одного боку суспільне обурення, а з іншого - безпосередній відтік депозитів з банків.

Одночасно слід вказати, що необґрунтовано заниженою вбачається запроваджена ставка податку у розмірі 5 відсотків для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств, у тому числі у порівнянні із ставкою податку для доходів у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок.

Необхідністю врегулювання розміру ставок оподаткування доходів у вигляді процентів на поточний або депозитний банківській рахунок та у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, забезпечення притоку грошових коштів до банків обґрунтовується необхідність прийняття законопроекту.

2. Цілі та завдання законопроекту

Законопроект спрямовано на оптимізацію та врегулювання розміру ставок оподаткування доходів у вигляді процентів на поточний або депозитний банківській рахунок та у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, забезпечення притоку грошових коштів до банків.

Прийняття законопроекту призведе до зменшення соціальної напруги, а також до притоку грошових коштів у вигляді депозитів до банків.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту, місце законопроекту в системі законодавства

Відносини у сфері, на регулювання якої направлений законопроект врегульовані Податковим кодексом України. Законопроект передбачає внесення змін до статті 167 Податкового кодексу України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту

Реалізація законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних, правових та інших результатів прийняття законопроекту

Прийняття акта сприятиме оптимізації та врегулюванню розміру ставок оподаткування доходів у вигляді процентів на поточний або депозитний банківській рахунок та у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, забезпечення притоку грошових коштів до банків. Вказане прогнозовано призведе до зниження соціального обурення, а також до стабілізації діяльності банківської системи.

 

Народний депутат України

О. В. Кужель

Опрос