Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно права законодательной инициативы народных депутатов Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.07.2015 № 2431а
Дата рассмотрения: 22.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо права законодавчої ініціативи народних депутатів України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

В парламентах країнах європейського союзу право законодавчої ініціативи надається певній групі депутатів, а не кожному депутату одноосібно. Такий принцип дає можливість покращити якість законопроектів, що виносяться на розгляд парламенту, а також зменшує популістську та корупційну складові внесених проектів законодавчих актів та поправок до них.

Беручи до уваги підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом та подальше прагнення України до повноцінного членства в ЄС, Україна повинна здійснити адаптацію свого законодавства до норм та стандартів Європейського Союзу.

Такої адаптації потребує, зокрема, й законотворча процедура, яка регулюється Регламентом Верховної Ради України.

2. Мета і шляхи її досягнення.

Метою законопроекту є приведення процедури законотворчості до європейських норм та принципів, шляхом внесення змін і доповнень до статей 89, 90 Регламенту Верховної Ради України, які стосуються порядку внесення проектів законодавчих актів на розгляд Верховної Ради України та визначають кількість народних депутатів України, які мають право законодавчої ініціативи.

3. Загальна характеристика і основні положення акта.

Законопроектом, пропонується внести зміни до статей 89, 90 Регламенту Верховної Ради України, якими визначається мінімальна кількість народних депутатів України, які мають право законодавчої ініціативи, яка складає не менше половини від чисельності найменш чисельної фракції Верховної Ради України. Також вводиться норма за якою поправка до законопроекту, який готується до другого і третього читань, вноситься не менш ніж п'ятьма народними депутатами України.

4. Правові аспекти.

Правовідносини в даній сфері врегульовані Законом України "Про Регламент Верховної Ради України".

Реалізація даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація даного законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз результатів.

Прийняття зазначеного законопроекту дозволить привести законодавчу процедуру до європейських норм та принципів, що у свою чергу сприятиме поліпшенню якості законотворчого процесу та просуванню України до вступу в ЄС.

 

Народний депутат України

В. І. Ар'єв

Опрос