Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О создании и функционировании свободной экономической зоны "Донбасс"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.03.2015 № 2419
Дата рассмотрения: 19.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про створення та функціонування вільної економічної зони "Донбас"

1. Підстави для розроблення законопроекту

Проект Закону України "Про створення та функціонування вільної економічної зони "Донбас" (далі - законопроект) розроблено через нагальну необхідність закріплення на законодавчому рівні ряду митних та податкових пільг, які матимуть окремі райони Донецької та Луганської областей,в яких проводиться антитерористична операція, для відновлення об'єктів промисловості, транспортної та соціальної інфраструктури, житлового фонду, переорієнтацію промислового потенціалу, створення нових робочих місць, прискорення в цілому соціально-економічного розвитку вказаних регіонів.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття цього законопроекту є створення правових підстав для функціонування вільної економічної зони "Донбас".

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Законопроектом, зокрема, передбачається:

1. На території ВЕЗ "Донбас" з урахуванням рішень, прийнятих відповідними органами місцевого самоврядування, справляються загальнодержавні та місцеві податки, збори, визначені статтями 9 та 10 Податкового кодексу України, статтею 271 Митного кодексу України, з доходів, отриманих юридичними особами (їх відокремленими підрозділами) та фізичними особами на території ВЕЗ "Донбас", з операцій та/або з інших об'єктів оподаткування (в тому числі об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням), які виникають на території ВЕЗ "Донбас".

2. Тимчасово, протягом трьох років, наступних за роком створення ВЕЗ "Донбас", звільняється від оподаткування прибуток новостворених підприємств, у яких розмір доходів протягом річного звітного періоду наростаючим підсумком не перевищує п'ятдесят мільйонів гривень та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду не менше ніж 40 осіб, при цьому нарахована за кожний місяць звітного періоду заробітна плата працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншою, ніж три мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом.

3. На період функціонування вільної економічної зони "Донбас" для забезпечення реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм територіальних громад сіл, селищ та міст Донецької та Луганської областей до доходів бюджетів Донецької та Луганської областей, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать податкові надходження по загальнодержавним податкам та зборам, визначеним в статті 9 Податкового кодексу України, окрім податку на додану вартість, які формують загальний фонд Державного бюджету України згідно з частиною 2 статті 29 Бюджетного кодексу України.

4. Тимчасово, на період функціонування вільної економічної зони "Донбас" не розповсюджуються положення пунктів 57.1, 57.1-1 статті 57 цього Кодексу в частині обов'язку сплачувати авансові внески з податку на прибуток на платників податків, які перебувають на обліку в контролюючих органах або мають податкову адресу в населених пунктах в окремих районах Донецької та Луганської областей, на які розповсюджується правовий режим вільної економічної зони "Донбас".

5. Тимчасово, на період функціонування вільної економічної зони "Донбас", єдиний внесок, встановлений Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не сплачується платниками єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, на які розповсюджується правовий режим вільної економічної зони "Донбас" відповідно до Закону України "Про створення та функціонування вільної економічної зони "Донбас".

6. На території ВЕЗ "Донбас" може застосовуватися мультивалютний режим, за яким для оплати вартості товарів (робіт, послуг), що продаються (надаються) у межах ВЕЗ "Донбас" використовується як гривня, так і валюти іноземних країн, включені Національним банком України до 1 - 2 груп Класифікатора іноземних валют та банківських металів.

Будь-які безготівкові платежі (перекази) з території ВЕЗ "Донбас" на іншу територію України або за межі України здійснюються виключно у гривні або у вільно конвертованій валюті.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання даного законопроекту, регулюються Податковим кодексом України, Бюджетним кодексом України, Митним кодексом України, Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", Декретом Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту дозволить збільшити податкові та неподаткові надходження місцевих бюджетів відповідних районів Донецької та Луганської областей, за рахунок яких будуть відновлюватись об'єкти промисловості, транспортної та соціальної інфраструктури, житлового фонду, підвищуватись інвестиційна привабливість регіонів, що призведе до створення нових робочих місць та прискорення їх соціально-економічного розвитку.

 

Народні депутати України 

О. В. Долженков
Ю. М. Воропаєв 

Опрос