Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О регулировании градостроительной деятельности", устраняющий возможность строительства без проекта строительства на основании строительного паспорта хозяйственных строений, сооружений и гаражей

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.07.2015 № 2416а
Дата рассмотрения: 20.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" що унеможливлює будівництво без проекту будівництва на основі будівельного паспорту господарських будівель, споруд і гаражів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

В абзаці першому частини 1 статті 27 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено обмежений перелік земельних ділянок, забудова яких може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт). Водночас до переліку не включено земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва, що унеможливлює будівництво без проекту будівництва на основі будівельного паспорту господарських будівель, споруд і гаражів, визначених в абзаці другому частини першої статті 27 Закону.

Відповідно до вимог чинного законодавства процедура отримання будівельного паспорту та будівельний паспорт є безкоштовними, на відміну від проекту будівництва, вартість якого, як правило, в кілька разів перевищує вартість гаража. Нагальною потребою є внесення змін до вищезазначеного Закону щодо суттєвого зменшення навантаження на осіб, наділених правом забудови гаражів на підставі будівельного паспорту, без обов'язкової умови розроблення проекту будівництва.

Запропонована пропозиція створить сприятливі умови гаражного будівництва для населення в Україні шляхом скорочення терміну виготовлення необхідних документів, зниження фінансових витрат на будівництво гаражів, зменшення кількості державних установ, в які необхідно звернутися заінтересованій особі.

Крім того, практична реалізація запропонованого Закону України одночасно потребує внесення змін до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України "Про затвердження Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки" N 103 від 05.07.2011 року.

2. Мета та завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття Закону України є усунення протиріч у діючих законодавчих нормах.

Завданням запропонованого Закону Україну є правове забезпечення належних умов гаражного будівництва.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом Закону України пропонується внести зміни до абзацу першого частини 1 статті 27 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" шляхом включення до переліку земельних ділянок, забудова яких може здійснюватися на підставі будівельного паспорта, земельними ділянками для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва.

4. Стан нормативно-правової бази

Нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Земельний кодекс, Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" та інші.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону не потребує додаткових видатків державного бюджету.

6. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту знизить рівень гаражного будівництва без правовстановлюючих документів.

 

Народний депутат України

М. В. Люшняк

Опрос