Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно предоставления возможности осужденным лицам участвовать в защите Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.03.2015 № 2416
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання можливості засудженим особам брати участь у захисті України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

В умовах фактичної окупації частини території та військового вторгнення військ Російської Федерації Україна потребує збільшення чисельності осіб, які налаштовані рішуче, патріотично, готові до виконання обов'язків військової служби.

На даний час велика кількість осіб, щодо яких здійснюється кримінальне провадження, які перебувають в виправних закладах, а також відбули покарання проте, мають судимість, готові та бажають виконати свій конституційний обов'язок із захисту України. Частина таких осіб має військову освіту, навички поводження зі зброєю та досвід участі у реальних бойових діях.

Зазначені особи, які звертаються з бажанням прийняти участь в обороні України, здебільшого мають високий рівень патріотизму, а також бажання перед суспільством та державою довести своє виправлення шляхом захисту України від зовнішнього агресора, та, як наслідок, відновити свою соціальну роль у суспільстві.

На нашу думку, саме патріотично налаштовані громадяни України потрібні зараз Україні для виконання ними свого конституційного обов'язку, а тому потрібно дозволити таким особам брати участь у захисті України та таким шляхом довести своє виправлення.

2. Цілі та завдання прийняття проекту Закону

Основним завданням прийняття вказаного законопроекту є надання можливості особам, щодо яких здійснюється кримінальне провадження, які перебувають в виправних закладах, а також відбули покарання проте, мають судимість примати участь в обороні України та в таким шляхом довести своє виправлення.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом Закону планується передбачення додаткових умов т за яких осіб може бути звільнення від покарання з випробуванням, умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, а також скорочений строк зняття та погашення судимості.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Зазначена сфера суспільних відносин регулюється Конституцією України, Кримінальним кодексом України, Кримінальним процесуальним кодексом України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України "Про Національну гвардію України". Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме збільшення бюджетних видатків.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Ухвалення цього документа зменшить соціальну напругу у суспільстві викликану мобілізацією осіб, які не бажають, не підготовлені морально до оборони України, забезпечить приток осіб до лав Збройних сил України та Національної гвардії України, має призвести до посилення патріотизму та бойового духу.

 

Народний депутат України

О. М. Петренко

Опрос