Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 24 Закона Украины "О Государственном земельном кадастре" (относительно урегулирования оснований отмены государственной регистрации земельного участка по решению суда)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.03.2015 № 2412
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 24 Закону України "Про Державний земельний кадастр" (щодо врегулювання підстав скасування державної реєстрації земельної ділянки за рішенням суду)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Таким чином, уповноважені державні органи не можуть на власний розсуд ухилятися від реалізації наданих їм повноважень, але й не мають права виходити за межі, встановлені законодавством.

Підстави скасування державної реєстрації земельної ділянки чітко передбачені в частині 10 статті 24 "Про Державний земельний кадастр" та у пункті 114 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року N 1051:

1) у разі поділу чи об'єднання земельних ділянок;

2) якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника.

Відповідно, неможливо скасувати державну реєстрацію земельної ділянки на підставі набрання законної сили рішення суду, у порядку, встановленому законом, тому, що державний кадастровий реєстратор діє лише в межах законів України, і не може робити те, що непередбачено законодавством.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є усунення прогалин в земельному законодавстві при технічній реалізації законодавчих норм.

Проектом передбачається законодавчо доповнити перелік підстав скасування державної реєстрації земельної ділянки в Законі України "Про Державний земельний кадастр".

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується доповнити частину десяту статті 24 Закону України "Про Державний земельний кадастр" щодо врегулювання питання скасування державної реєстрації земельної ділянки у разі набрання законної сили рішення суду, у порядку, встановленому законом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складають Конституція України, Закон України "Про Державний земельний кадастр", постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру" N 1051 від 17.10.2012 року.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень даного законопроекту не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту вирішить питання законодавчого врегулювання скасування державної реєстрації земельної ділянки на підставі набрання законної сили рішення суду, у порядку, встановленому законом, що дасть можливість на практиці виконувати рішення судів з наведених підстав, а не відкладати їх виконання на невизначений термін.

 

Народний депутат України

Д. І. Голубов

Опрос