Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины (относительно предоставления земельных участков государственной или коммунальной собственности в пользование)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.03.2015 № 2411
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Проектом Закону вносяться доповнення та уточнення щодо надання земельних ділянок державної або комунальної власності без права передачі цих земель у приватну власність. Законопроектом передбачено, що переважним правом на отримання таких земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства матимуть особи, що проживають на території відповідної сільської, селищної, міської ради. Також, законопроектом встановлюється, що перехід у власність замкнених земельних ділянок лісогосподарського призначення (загальною площею до 5 га) у складі селянських, фермерських та інших господарств може відбуватися лише на платній основі, тим самим виключаючи можливість корупційної складової.

Законопроектом передбачається надання в оренду земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями землекористувачам, які використовують прилеглі земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (на термін договору оренди) та комунальним підприємствам для ведення лісового господарства.

Також проектом встановлюється, що земельна ділянка може бути надана в користування лише після встановлення меж ділянки за матеріалами інвентаризації земель.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Метою і завданнями проекту Закону є надання в користування земельних ділянок державної або комунальної власності та встановлено осіб, яким це право надаватиметься першочергово.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом Закону вносяться доповнення та уточнення, необхідні для надання земельних ділянок державної або комунальної власності, запропоновано надавати в користування земельні ділянки під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями землекористувачам, які використовують прилеглі земельні ділянки (на термін дії договору оренди прилеглої ділянки).

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері суспільних відносин діють Конституція України, Земельний кодекс України, Закони України "Про землеустрій", "Про особисте селянське господарство", "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)"

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняттям проекту Закону буде надано можливість надання в оренду земельних ділянок державної або комунальної власності для використання за цільовим призначенням та без права передачі цих земель у приватну власність, що надасть додаткові надходження до місцевих бюджетів та буде сприяти розвитку сільського господарства.

 

Народний депутат України

Д. В. Лінько

Опрос