Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно реформирования системы самоуправления в дошкольных, общеобразовательных и внешкольных учебных заведениях и приближения ее к европейским стандартам

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.07.2015 № 2410а
Дата рассмотрения: 17.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування системи самоврядування у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах і наближення її до європейських стандартів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На сьогодні, в умовах постійного дефіциту бюджетних коштів, призначених для забезпечення виконання функцій держави в освітній сфері, фінансовий тягар з утримання навчальних закладів не рідко покладається на батьків дітей, які виховуються та навчаються у цих закладах.

У той же час, діяльність батьківських комітетів та інших об'єднань, створених з метою сприяння в діяльності навчальних закладів, практично не урегульована ні на законодавчому рівні, ні на рівні підзаконних нормативно-правових актів.

При цьому, батьківські об'єднання, беручи неабияку участь у фінансуванні освітнього процесу, позбавлені будь-яких повноважень хоч якось впливати на функціонування закладів освіти, зокрема під час розробки робочих планів, затвердженні режиму роботи, призначенні керівника тощо.

Більш того, відсутність законодавчо визначених засад функціонування батьківських формувань, створює ризики зловживань у цій сфері.

Зважаючи на викладені обставини і був підготовлений законопроект, покликаний передусім врегулювати діяльність ради батьків дошкільного, загальноосвітнього, позашкільного навчального закладу, наділивши їх повноваженнями у сфері забезпечення діяльності таких закладів.

2. Мета законопроекту і шляхи її досягнення

Метою проекту акта є законодавче врегулювання питань у сфері діяльності батьківських об'єднань у навчальних закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

Проектом закону пропонується визначити порядок формування, організаційно-правові засади діяльності та повноваження ради батьків.

Крім того, змінюється порядок призначення керівників відповідних закладів освіти, а саме: запроваджується процедура попереднього узгодження його кандидатури з радою батьків.

Також, законопроектом врегульовуються окремі питання у сфері вирішення спорів, які виникатимуть в процесі реалізації повноважень ради батьків з адміністрацією навчального закладу.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Законопроектом пропонується внести зміни та доповнення до Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про дошкільну освіту", "Про позашкільну освіту".

4. Стан нормативно-правової бази в цій сфері правового регулювання

Питання у згаданій сфері регулюється: Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про дошкільну освіту", "Про позашкільну освіту".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування системи самоврядування у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах і наближення її до європейських стандартів" не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України та/або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту сприятиме розвитку системи самоврядування у навчальних закладах системи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, підвищенню відповідальності суб'єктів навчального процесу, а також сприятиме забезпеченню прозорості фінансування освітньої сфери.

 

Народний депутати України

В. Ф. Сташук

Опрос