Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно порядка использования природного газа, добытого на территории Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.07.2015 № 2408а
Дата рассмотрения: 17.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Це право передбачає також обов'язок держави дбати про забезпечення основних прав і свобод людини, передбачених Конституцією України. Безпека людини передбачає в тому числі безпечне та комфортне для її проживання середовище.

Україна протягом останніх років видобуває в середньому близько 20 млрд. м3 природного газу на рік. Цих об'ємів цілком достатньо, щоб забезпечити житлово-комунальне господарство та населення України газом українського видобутку, адже на потреби сектору ЖКГ та населення України протягом року, за оцінками експертів, необхідна приблизно така ж кількість природного газу. Перенаправлення газу українського виробництва на забезпечення потреб ЖКГ та населення України дозволить повністю покрити ці потреби більш дешевим газом українського видобутку, а не імпортованим.

Поступове підняття тарифів за споживання природного газу для населення, боляче вдарить по найбільш незахищеним верствам населення. Зазначені дії спрямовані на обмеження конституційних прав і свобод громадян України, адже відповідно до частини третьої статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Тому, з метою недопущення обмеження існуючого обсягу прав свобод й було запропоновано до розгляду Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України", яким пропонується використовувати для потреб ЖКГ та населення України більш дешевий вітчизняний природний газ, адже економічні труднощі держави не є приводом для зниження передбаченого Конституцією Україну обсягу прав і свобод людини. Використання газу українського видобутку для потреб житлово-комунального господарства та населення України призведе до неминучого зниження ціни природного газу для населення і, як наслідок, недопущення зниження рівня життя населення, адже при підвищених тарифах левова частка сімейного бюджету більшості українських сімей буде йти на оплату споживання природного газу.

Запропонований проектом Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України" підхід розвиває й закріплене в Конституції України положення про те, що власником надр та природних ресурсів (в т. ч., природного газу) на території України є її народ. Саме тому населення України має право на використання українського газу, в першу чергу, для його потреб.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття зазначеного проекту є забезпечення нормального функціонування житлово-комунального господарства України та усунення додаткових факторів, що зумовлюють зубожіння населення.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом Закону передбачено встановлення першочергового використання природного газу українського видобутку, для потреб населення України, теплогенеруючих та теплопостачальних організацій, бюджетних установ та організацій.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Нормативно-правові акти, що стосуються цієї сфери правового регулювання: Конституція України, Закон України "Про нафту і газ", Закон України "Про ринок природного газу" та інші нормативно-правові акти.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує виділення коштів з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття зазначеного проекту Закону дозволить забезпечити нормальне функціонування житлово-комунального господарства України.

Реалізація норм цього законопроекту дозволить забезпечити вищий рівень життя населення України та дозволить підтримувати якість надання послуг ЖКГ України на належному рівні.

 

Народні депутати України:

Головко М. Й.

Левченко Ю. В.

Іллєнко А. Ю.

Бублик Ю. В.

Осуховський О. І.

Марченко О. О.

Опрос