Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно освобождения от налогообложения дров, отпускаемых населению для бытовых нужд

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.07.2015 № 2406а
Дата рассмотрения: 17.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування дров, що відпускаються населенню для побутових потреб"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Реалізація заходів щодо забезпечення стимулювання зменшення споживання та заміщення імпортного природного газу вимагає створення сприятливих умов для стимулювання використання населенням альтернативних видів палива, зокрема деревини.

Запас деревини в лісах України оцінюють у межах 1,8 млрд. м3. Щороку в Україні заготовляють близько 15,0 млн. м3. Окрім того, в процесі лісозаготівель утворюється близько 2,0 млн. м3 лісосічних залишків, які нині, зазвичай, не використовують, а спалюють чи згнивають на зрубах. За еквівалентною теплотворною здатністю 4,0 м3 деревної біомаси заміняють 1000 м3 природного газу. Саме ці лісосічні залишки є основним резервом енергетичної деревини в середньостроковій перспективі, які за сумарною теплотворною здатністю можуть замінити близько 0,5 млрд. м3 імпортного природного газу.

Загальні ресурси енергетичної деревної біомаси, яку можна отримати в процесі щорічних лісозаготівель усіма лісокористувачами та переробки заготовленої деревини, в Україні становлять близько 10,2 млн. м3. Зазначеними обсягами можна замістити близько 2,5 млрд. м3 імпортного природного газу.

2. Мета і шляхи її досягнення

Законопроект покликаний сприяти вирішенню питання зменшення залежності України від імпортного газу і скорочення споживання природного газу шляхом заміщення дровами.

З метою заохочення переходу населення на використання дров пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість дрова, що відпускаються населенню для побутових потреб.

3. Правові аспекти

Конституція України, Податковий кодекс України, Лісовий кодекс України, Закон України "Про місцеве самоврядування".

Реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування та прогноз результатів

Реалізація запропонованого законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

Зважаючи на високу ціну на імпортний природній газ сьогодні різниця вартості імпортованого природного газу за кожну вироблену гігакалорію датується з державного бюджету. Зокрема для виробництва 47,0 млн. Гкал теплової енергії на потреби населення щорік використовується 8,3 млрд. м3. Загальна вартість природного газу, що виробляється для виробництва теплової енергії на потреби населення становить 43,5 млрд. грн., з яких лише 9,1 млрд. грн., сплачується населенням, а 34,4 млрд. грн. вартості імпортного природного газу дотується НАК "Нафтогазу України" з державного бюджету.

Таким чином, при заміщенні природного газу дровами будуть зменшуватися витрати з державного бюджету на виплату дотацій за спожитий імпортний природній газ.

Зменшення навантаження на державний бюджет за рахунок заміщення 1 млрд. м3 імпортного природного газу дровами становитиме близько 600 млн. гривень.

5. Прогноз результатів

Прийняття зазначеного Закону України про звільнення при реалізації дров паливних для населення від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) та встановлення граничної рентабельності дозволить створити сприятливі умови для використання дров населенням замість природного газу, що сприятиме заміщенню імпортного природного газу та підвищенню енергетичної незалежності держави.

 

Народні депутати України:

Давиденко В. М. (посв. N 406)

Кучер М. І. (посв. N 232)

Юрчишин П. П. (посв. N 228)

Євлахов А. С. (посв. N 405)

Люшняк М. В. (посв. N 364)

Тіміш Г. І. (посв. N 401)

Опрос