Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 64 Бюджетного кодекса Украины (относительно зачисления налога на доходы физических лиц в соответствующий местный бюджет по налоговым адресу плательщика налогов - физического лица)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.07.2015 № 2403а
Дата рассмотрения: 17.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 64 Бюджетного кодексу України (щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідного місцевого бюджету за податковою адресою платника податків - фізичної особи)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 64 Бюджетного кодексу України" розроблено відповідно до вимог частини п'ятої статті 4 Бюджетного кодексу України.

Фінансові проблеми місцевої влади в наш час набули великої гостроти. Хронічна нестача грошей, фінансових ресурсів у органах місцевого самоврядування та нестабільність їх дохідних джерел стали проблемою справді загальнодержавної ваги. Як наслідок, на місцях не вирішуються найболючіші життєві проблеми людей, занепадає міське господарство, соціально-культурна сфера (освіта, охорона здоров'я, культура), погіршується стан доріг та інші комунікації міської інфраструктури.

Податок на доходи фізичних осіб за своїм значенням є головним бюджетоутворюючим податком для місцевих бюджетів. Адекватна наповнюваність місцевих бюджетів дозволяє місцевим територіальним громадам виконувати свої обов'язки щодо їх соціально-економічного та культурного розвитку, а також надавати своїм мешканцям соціальні послуги у достатньому обсязі.

Економічна та демографічна ситуація в Україні спричинила явище, коли мешканці невеликих населених пунктів не можуть працевлаштуватися за місцем свого проживання, а змушені шукати роботу у більших містах, в той час як такі громадяни та їх сім'ї проживають та користуються соціальними послугами на території громад, де вони зареєстровані.

Відповідно до чинних норм Бюджетного та Податкового кодексів України податок на доходи фізичних осіб, який сплачується (перераховується) податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням).

Такий принцип зарахування податку на доходи фізичних осіб призводить до хронічного недофінансування місцевих бюджетів територіальних громад, які є донорами робочої сили.

Проект Закону спрямований на відновлення принципу соціальної справедливості та забезпечення прав громадян передбачених статтею 41 Конституції України.

2. Мета і шляхи досягнення

Законопроект розроблено з метою забезпечення справедливого спрямування податку на доходи фізичних осіб надавачам послуг, відповідним бюджетам територіальних громад.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 64 Бюджетного кодексу України щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідного місцевого бюджету за податковою адресою платника податків - фізичної особи.

3. Правові аспекти

Сфера правового регулювання зазначеного питання базується на Конституції України, Бюджетному кодексі України та Податковому кодексі України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребує додаткових фінансових витрат за рахунок Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного законопроекту відповідає інтересам держави та суспільства, сприяє виконанню задекларованих Конституцією України обов'язків держави по захисту соціально-економічних інтересів громадян шляхом створення умов для оплати особою послуг, які надаються їй територіальною громадою.

 

Народні депутати України:

Мартиняк С. В.

Єремеєв І. М.

Івахів С. П.

Заболотний Г. М.

Козаченко Л. П.

Москаленком Я. М.

Опрос