Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 364-1 Уголовного кодекса Украины (относительно усиления ответственности за злоупотребление полномочиями служебным лицом юридического лица частного права)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.07.2015 № 2397а
Дата рассмотрения: 17.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 364-1 Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлене необхідністю оптимізації заходів кримінально-правової відповідальності за зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права.

Кримінальна відповідальність за зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми передбачена статтею 364-1 Кримінального кодексу України. Статтею 45 Кримінального кодексу цей злочин віднесений до категорії корупційних злочинів. Очевидно, що вчинення таких злочинів сьогодні характеризується підвищеним ступенем суспільної небезпеки. Тому логічним і актуальним є посилення кримінально-правової відповідальності за вчинення корупційних злочинів. Є підстави вважати, що це сприятиме підвищенню дієвості загальної і спеціальної превенції в механізмі запобігання і протидії корупції.

Вбачається, що санкції статті 364-1 Кримінального кодексу не відповідають степеню суспільної небезпеки цього корупційного злочину, а тому потребують змін в сторону посилення покарання за його вчинення. Саме тому пропонується в переліку альтернативних покарань за вчинення даного злочину збільшити розміри штрафів.

2. Цілі і завдання прийняття Закону

Головною ціллю та завданням законопроекту є оптимізація кримінально-правового механізму протидії і запобігання корупційній злочинності.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується в переліку альтернативних покарань за вчинення даного злочину, визначених у санкціях статті 364-1 Кримінального кодексу України, збільшити розміри штрафів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правове регулювання у вказаній сфері здійснюється відповідно до Конституції України, Кримінального кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону не потребує додаткових фінансових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту сприятиме оптимізації кримінально-правового механізму протидії і запобігання корупційній злочинності.

 

Народний депутат України

Р. Й. Заставний (посв. N 031)

Опрос