Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 210 Уголовного кодекса Украины (относительно усиления ответственности за нецелевое использование бюджетных средств)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.07.2015 № 2396а
Дата рассмотрения: 17.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 210 Кримінального кодексу України" (щодо посилення відповідальності за нецільове використання бюджетних коштів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлене необхідністю оптимізації кримінально-правового забезпечення використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету.

Бюджетні правовідносини, будучи в основному врегульованими фінансовим, зокрема бюджетним законодавством, в частині кримінально-правової протидії порушенням відповідного законодавства регулюються також статтею 210 Кримінального кодексу України, якою встановлюється відповідальність за нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням.

Статтею 45 Кримінального кодексу цей злочин віднесений до категорії корупційних злочинів. Очевидно, що вчинення цього злочину особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченими Законом України "Про запобігання корупції", характеризується підвищеним ступенем суспільної небезпеки. Тому логічним і актуальним сьогодні є посилення кримінально-правової відповідальності саме цих категорій службових осіб за вчинення корупційних злочинів. Є підстави вважати, що це сприятиме підвищенню дієвості загальної і спеціальної превенції в механізмі запобігання і протидії корупції.

Вбачається, що санкція статті 210 Кримінального кодексу, зокрема її частини першої, не відповідає степеню суспільної небезпеки цього корупційного злочину, а тому потребує змін в сторону посилення покарання за його вчинення. Саме тому пропонується з переліку альтернативних покарань вилучити можливість застосування штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2. Цілі і завдання прийняття Закону

Головною ціллю та завданням законопроекту є оптимізація кримінально-правового механізму протидії і запобігання корупційній злочинності.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується з переліку альтернативних покарань, визначених у санкції ч. 1 статті 210 Кримінального кодексу України вилучити можливість застосування штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правове регулювання у вказаній сфері здійснюється відповідно до Конституції України, Бюджетного кодексу України, Кримінального кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону не потребує додаткових фінансових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту сприятиме оптимізації кримінально-правого механізму протидії і запобігання корупційній злочинності у сфері службової діяльності.

 

Народний депутат України

Р. Й. Заставний (посв. N 031)

Опрос