Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел XXI "Заключительные и переходные положения" Таможенного кодекса Украины относительно проекта модернизации Бортнической станции очистки сточных вод

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.07.2015 № 2392а
Дата рассмотрения: 16.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до розділу XXI "Перехідні та прикінцеві положення Митного кодексу України щодо проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод" підготовлено Міністерством фінансів на виконання пункту 7 статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України".

Зазначений законопроект подається разом з проектом Закону України "Про ратифікацію Договору (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії про надання кредиту для реалізації проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод у рамках реалізації проекту "Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації" з метою виконання умов міжнародного договору (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії, підписаного 06.06.2015, та коректного виконання норм при набутті чинності зазначеної Угоди в частині звільнення від оподаткування.

Відповідного до Договору (у форму обміну нотами) планується залучити кредит Уряду Японії, який надається в рамках проекту Уряду Японії "Офіційна допомога розвитку" (ODA) на Особливих умов для економічного партнерства (STEP):

- розмір кредиту - до 108,193 млрд. яп. єн;

- термін кредитування - 40 років;

- відстрочка платежу за кредитом та процентами за користування - 10 років;

- процент за користування кредитом - 0,1;

- генеральний підрядник - японська компанія; обсяг товарів японського виробництва, використаних при реалізації проекту має бути не меншим ніж 30 відсотків від вартості контракту;

- кредитом не покриваються податки та збори, що справляються на території України.

Пунктом 8 Договору (у формі обміну нотами) встановлено зобов'язання Уряду України звільнити Японське агентство міжнародного співробітництва, японські компанії та японських громадян від сплати податків та зборів в Україні в рамках реалізації Проекту.

Проте суб'єкти господарювання резиденти інших країн (в тому числі України), які будуть задіяні в реалізації Проекту, від сплати податків та інших зборів на території України Договором не звільняються, у зв'язку з чим Проект може суттєво подорожчати, а джерелом компенсації таких платежів можуть бути кошти Державного бюджету України або кошти ПАТ "Київводоканал" від складової тарифу, що суттєво збільшить навантаження на мешканців міста Києва та прилеглих територій, що отримують послугу централізованого водопостачання та водовідведення від ПАТ "АК "Київводоканал" (зростання тарифу на водовідведення орієнтовно на 10 % - 0,45 - 0,60 грн. за 1 куб. на весь період будівництва).

Законопроект розроблено з метою забезпечення реалізації Договору та Проекту шляхом саме внесення змін до Митного кодексу України в частині тимчасового звільнення від сплати мита та митних зборів (на період реалізації Проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод), товарів (крім підакцизних), що не виробляються в Україні, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту з метою їх використання для реалізації Проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект підготовлено з метою реалізації задекларованої міжнародним договором, підписаним 06.06.2015, умови реалізації проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод - звільнення від оподаткування операцій постачання товарів та/або послуг (імпорту та реекспорту), що здійснюються за рахунок кредиту Японського агентства міжнародного співробітництва.

Проектом Закону передбачено тимчасові норми Митного кодексу України з метою звільнення від сплати мита при реалізації проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод.

3. Правові аспекти

Конституція України;

Митний кодекс України;

Закон України "Про міжнародні договори України" від 29.06.2004 N 1906-IV.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Закону України не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України.

Водночас, звільнення від оподаткування спричинить скорочення надходжень до державного бюджету орієнтовно на суму понад 300 млн. грн. протягом етапу реалізації проекту з 2017 до 2022 роки в період поставки основних технологічних засобів, які за умовами кредитування будуть виготовлятися японськими компаніями.

При цьому, потрібно враховувати економію видатків на поточний ремонт станції за рахунок місцевого бюджету та інвестиційної складової, яка з року в рік проводиться при експлуатації зношеного обладнання станції. Зазначені кошти, як правило, не плануються, а виділяються по факту виникнення проблеми та складають десятки мільйонів гривен щорічно (в 2013 році поточний ремонт здійснено на суму понад 13,6 млн. грн., в 2014 році - понад 10,3 млн. грн.).

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України потребує погодження з Мінрегіоном, Мінекономрозвитком, МЗС, Мін'юстом, Державною фіскальною службою.

6. Регіональний аспект

Законопроект не впливає на розвиток адміністративно-територіальних одиниць, тому не потребує узгодження з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

61. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Прийняття Закону України не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект не містить правил та процедур регуляторного характеру.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту акта не впливатиме на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту забезпечує виконання внутрішньодержавної процедури для надання згоди на обов'язковість для України Договором (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії про надання кредиту для реалізації проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод у рамках реалізації проекту "Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації", підписаним 06.06.2015, та набрання ним чинності, сприяє реалізації Проекту та зменшує витрати України на його реалізацію.

 

Міністр фінансів України

Н. Яресько

Опрос