Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 255 Налогового кодекса Украины (относительно рентной платы за специальное использование воды)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.07.2015 № 2387а
Дата рассмотрения: 16.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до статті 255 Податкового кодексу України (щодо рентної плати за спеціальне використання води)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Законопроектом пропонується звільнити від рентної плати за спеціальне використання водних ресурсів, воду, використану на зрошення (обводнення) об'єктів природно-заповідного фонду.

Частина об'єктів природно-заповідного фонду, зокрема і загальнодержавного значення, зберігається і розвивається завдяки штучному зрошенню, обводненню, належному утриманню тварин, водоплаваючих пташок тощо. Зокрема, Дендрологічний парк, "Асканія-Нова" утримується виключно завдяки штучному зрошенню водою з артезіанських свердловин. В умовах скорочення видатків на утримання об'єктів ПЗФ, виникає загроза втрати національного надбання, яким є такі об'єкти, знищення дендрологічних парків, втрати колекцій, зменшення туристичної привабливості України..

2. Мета та завдання прийняття законопроекту.

Метою законопроекту є збереження об'єктів ПЗФ шляхом звільнення від рентної плати за спеціальне використання водних ресурсів води, яка використовується на зрошення (обводнення) об'єктів природно-заповідного фонду.

Прийняття цього Закону України надасть можливість зберегти рослинний і тваринний світ у межах об'єктів, що підлягають особливій охороні, особливо у межах дендрологічних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, заказниках тощо.

3. Загальна характеристика і основні положення акта.

Законопроектом передбачається внести зміни до статті 255 Податкового кодексу України, доповнивши пункт 255.4 новим підпунктом такого змісту: "за воду, використану на зрошення (обводнення) об'єктів природно-заповідного фонду".

4. Стан нормативно-правової бази.

В цій сфері правового регулювання діють такі нормативні акти:

Податковий кодекс України;

Водний кодекс України;

Бюджетний кодекс України.

Змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття проекту Закону України не потребує додаткових фінансових витрат з державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта.

Прийняття Закону дасть змогу зберегти заповідні території України, особливо ті, які розташовані у посушливих регіонах та які потребують зрошення чи обводнення.

 

Народні депутати України:

Томенко М. В.

Євлахов А. С.

Головко М. Й.

Опрос